• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Anlayarak Hızlı Okuma İzmir

Anlayarak Hızlı Okuma İzmir
Hızlı Okuma

Anlayarak Hızlı Okuma   eğitimi; Anlayarak Hızlı Okuma   tekniklerinin anlatıldığı derslerdir.  Anlayarak Hızlı Okuma   eğitimi ile bireylere Anlayarak Hızlı Okuma teknikleri öğretilerek kişisel gelişim desteklenmelidir. Anlayarak Hızlı Okuma  bireylerin kısa vakit zarfında çok daha fazla metin okumaktır. Hem de daha hızlı ve daha iyi anlama sağlar. Konsantrasyon artar. Fikir gelişimini destekler.

Anlayarak Hızlı Okuma  eğitimi alan bir kişi öğrenci ise derslerinde daha başarılı olur. Bu birey iş hayatındaki biri ise bulunmuş olduğu sektördeki bütün avantajlara haiz olur. Daha başarılı ve bütün  avantajlara sahip olmak için anlayarak hızlı okuma eğitimleri ihtiyaç vardır. Anlayarak Hızlı Okuma  eğitimleri kapsamında bazı özel teknikler mevcuttur. Bunlar; gelişimsel okuma ve görevsel okumadır. Gelişimsel okuma; okumanın öğrenildiği okumadır. Görevsel okuma ise öğrenmek için yapılan eğitimlerdir. 


Anlayarak Hızlı Okuma eğitimler ile göz kaslarımızın çalıştırılması amaçlanmıştır. Bilindiği üzere göz kasları yavaş çalışmaktadır.  Anlayarak Hızlı Okuma  İzmir. Yavaş okumamızın temel nedeni de budur. Beynimiz ise çok hızlı çalışmaktadır. Bu eğitimlerde öğretilen teknikler ile göz ile beyinin koordineli bir şekilde çalışması sağlanmaktadır.

Anlayarak Hızlı Okuma eğitimi ile gözümüzün görme alanı genişletilmektedir. Anlayarak Hızlı Okuma eğitimi çeşitli teknikler ile yapılmaktadır. Bunlar; aktif okuma tekniği, elastik okuma tekniği, seçmeli okuma tekniği, göz dolaştırma tekniği, tarama tekniği, aranılan bilgiyi bulma tekniği ve kaymağını alma tekniğidir.


Yaşamımızda Anlayarak Hızlı Okumanın Yeri niçin Önemlidir?


 “Anlayarak Hızlı Okuma”, Gözü tembellikten kurtarıp hızlı görmeye alıştıran, gözün görme alanını genişleten, okurken göze belli bir ritim kazandıran teknikler sonucunda bir dakikada okunan kelime sayısının artmasına denir. “Anlayarak Hızlı Okuma ”, kelimelerin tek olarak değil de ikişer ikişer yahut üçer üçer görülmesidir. Bu yardımla  alınan görüntüler beynin arka bölümündeki görme merkezine iletilir, burada yorumlanır. Sonrasında okunan kelimeler yine anlamlandırılmak üzere beynin üst ve orta şakak bölgesindeki anlama merkezine gönderilir. Eğer hızlı ve doğru görme becerinizi geliştirirseniz, beynin yüksek işlem kapasitesi yardımıyla daha Anlayarak Hızlı Okuma ve anlamlandırma yapabilirsiniz.


"Anlayarak Hızlı Okuma  ya niçin ihtiyaç duyarız? Anlayarak Hızlı Okumanın yararları nedir ?"

İnsanlar okuma mevzusunda mevcut kapasitesinin hepsini kullanamamaktadır. Bilim alanındaki gelişmeler, öğretim sırasında okunması ihtiyaç duyulan belgelerin her geçen gün biraz daha artması karşısında insanlar çaresiz kalmakta; vakit konusunda sıkıntı çekmektedir. Meydana getirilen araştırmalar, ortalama olarak dakikada 500 kelime okunmasının lüzumlu bulunduğunu göstermiştir. Daha yüksek oranda bir okuma hızına ulaşmak, özellikle yönetici kadroların hedefi olmak zorundadır.

En azından her gün en az bir günlük gazeteyi, her hafta en az  bir dergiyi okumak bir aydının kültür seviyesin artması, çevreden haberdar olabilmesi için en olası şartlardır. Buna, ek olarak okunması gereken kitapları da eklemek gerekir. 7 yaşında okumaya başlansa ve 60 yaşına kadar hiç aksatmadan her hafta bir kitap oku, ki bunu yapabilenler yok denecek kadar azca sayıdadır, bu 53 senelik süre içinde sadece 3000 kitap okunabilir. İşte bütün bu koşullar, bizi Anlayarak Hızlı Okumaya yönlendirmektedir. Anlayarak Hızlı Okuma, bilgi ve kültür alanında kendimizi aşmanın ve en iyi seviyeye gelmenin yollarını sunuyor.


Şüphesiz bunca tekniğin bir eğitim almadan öğrenilmesi neredeyse imkansızdır. Tüm bu bilgilere sahip olmak istiyorsunuz, Anlayarak Hızlı Okuma eğitimimizden yararlanabilirsiniz.  Anlayarak Hızlı Okuma izmir. Hazırlamış olduğumuz anlayarak hızlı okuma  kendinizi geliştirebilirsiniz. Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimimizin uygun fiyatlı, taksit seçenekli, kapsamlı ve uluslararası geçerliliği olan bir sertifikaya haiz bulunduğunu  biliyor muydunuz? 
Anlayarak Hızlı Okuma  Eğitimi Kategorilerimiz Şunlardır:


Yetişkinler için Hızlı Okuma EğitimiÜniversite Grupları için Hızlı Okuma Eğitimi


YGS-LYS Grupları için Hızlı Okuma Eğitimi


İlkokul Grupları için Hızlı Okuma Eğitimi


Okumayı Güçlendirme Eğitimi
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

İzmir Karşıyaka Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz  

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - - -
Anlayarak Hızlı Okuma İzmir başlıklı 3135 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın