• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Anlayarak Hızlı Okuma Kursları

Anlayarak Hızlı Okuma Kursları
Hızlı Okuma

Anlayarak Hızlı okuma bireylerin hızlı, çabukluk, algılama, kavrama ve belleme yeteneklerini geliştirerek, klasik okuma tarzının yerine geçen tamamen bilimseli, etkili ve verimli  bir okuma tarzıdır.
Bireylerin okuma hızını 2-4 kat artırmayı hedefleyen, daha kısa zaman da daha çok şey okuyabilmek, daha iyi algılama ve kavrayabilmek hedefiyle yapılan bir okuma tekniğidir.

Anlayarak hızlı okuma teknikleri, vaktimizi okuma ve kavrama açısından çok iyi bir halde değerlendirebileceğimiz bir metot olarak karşımıza çıkmaktadır. Günlük hayatımız da karşımıza okumamız ve kavramamız gereken bir çok yazı metinleri çıkıyor. Bu metinleri okumak ve algılamak ve bu sayede zamandan kazanmak anlayarak hızlı okuma teknikleri ile olası hale gelmektedir.

Bütün hayatı sınavlar ile geçen ve girmiş oldukları tüm sınavlarda kendisi benzer biçimde rakipleri ile yüz yüze gelen öğrenciler için zaman en değerli olgulardan birisidir. Hızlı olmak ve onlardan bir ismim daha önde bulunmak benzer biçimde zorunlulukları bulunmaktadır. Tüm bu yoğun ve zorlu sınavların içerisinde hızlı okuma teknikleri yardımlarına koşmuş ve bu sayede rakiplerinden çok daha kısa bir süre içerisin de okuduklarını yorumlama gücünü kazandırmıştır.

Göz çektiği fotoğrafları dilimizden yüzlerce kez çabuk ve hızlı olarak zihne göndermekte ve zihin almaktadır. Sesli okuduğumuz vakit 200 kelime 1 dakikayla sınırlandığı için okuma hızımız çok daha hızlı olan beyin kapasitemize yetişememekte, arta kalan beyin kapasitemiz, boşluğu başka düşüncelerle doldurmaya çalıştığından odaklanmamız ve okuma etkinliğimiz azalmaktadır.

Okuma sırasında, göz yazının üzerinde soldan sağa doğru kayar; her sözcük üzerinde duraklar. Bu duraklamalar sırasında, aynı bir fotoğraf makinesi benzer biçimde, gördüğü kelimenin resmini çekip beyne gönderir; beyin de daha önceden öğrenmiş olduğu bu sembolleri deşifre eder, bir araya getirir ve fikre ulaşır.

Anlayarak hızlı okuma teknikleri, çeşitli göz alıştırmaları aracıyla, göz algılama potansiyelini ve duraklama sırasında gözün okuma alanını geliştirme temeline dayanmaktadır. Öğrenim neticesinde kazanılan hızlı okuma teknikleri tatbik becerisi ile okuma ve idrak etme hızları 200-400 % oranında yükselir.

Anlayarak Hızlı Okuma Kursları Kategorilerimiz Şunlardır:


Yetişkinler için Anlayarak Hızlı Okuma KurslarıÜniversite Grupları için Anlayarak Hızlı Okuma Kursları


TEOG, YGS-LYS Grupları için Anlayarak Hızlı Okuma Kursları


İlkokul Grupları için Anlayarak Hızlı Okuma Kursları


Okumayı Güçlendirme Eğitimi

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
Anlayarak Hızlı Okuma Kursları başlıklı 5232 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın