• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Antalya Anlayarak Hızlı Okuma Kursları

Antalya Anlayarak Hızlı Okuma Kursları
Hızlı Okuma

Bir oldukça insan, anlamak için yavaş okuması gerektiğine inanır. Bu yanlış bir inanıştır. Aksine, yavaş okumak dikkatinizi dağıtarak, anlama oranımızı düşürmektedir. Hızlı okuma ise anlama oranını, konsantrasyonu ve anımsama oranını artırmaktadır. Okuma hızınızı %300 artırarak, hızlı anlama ve kavrama becerisi ile birlikte dikkat ve konsantrasyonunuzu artırabileceksiniz, iki saatte 250 sayfalık bir romanı okuyup anlayabileceksiniz, öğrenme ve anlama hızınızı artırabileceksiniz, Çoğu insan gözün okuma esnasında satır üzerinde düz bir çizgi takip eder gibi kayarak ilerlediğini düşünür. Oysa yani öyle değildir.

Göz satır üzerinde okuma yaparken tabiri caizse çekirge benzer biçimde ilerler. Doğrusu başta sabitleşip kapasitesine nazaran sağdaki ve soldaki kelimeleri okur. Zıplar, sabitleşir sonrasında yeniden sağdaki ve soldaki kelimeleri okur. Okuma böyle gerçekleşir.


Okuma işleminde geçen sürenin %80'i duraklamada, %20'si sıçramalarda geçmektedir. Kötü okuyucunun hem duraklama sayısı, bununla beraber duraklamalarda harcadığı vakit fazladır. Bu şekilde okuyucular sözcük sözcük hatta heceleyerek okurlar. Anlayarak  Hızlı okuma tekniklerini iyi öğrenmiş bir okuyucu her bir blokta daha çok sayıda kelime okumaktadır. Her bir bloğu çok hızlı algılamakta ve derhal bir sonraki okuma bloğuna geçmektedir.


İyi bir hızlı okuyucu çok az geri dönüş yaparak aynı yeri iki kere okur. Bu şekilde okumak gözün yapacağı iş yükünü önemli ölçüde azaltır. Tabi bu konum aynı süre içinde algılanan bilgi miktarını da önemli ölçüde artırır. Olduğundan daha hızlı okuyarak, zamandan kazanmanın mümkün olduğu kati bir sonuçtur.


Ama  bununla beraber, daha kısa zamanda  daha hızlı ve çabuk  okunan yazıların hafızada tutulabilmesi de gerekir. Eğer, okuduklarınızı hafızanıza alamıyor ve gerektiği vakit hatırlayamıyorsanız, hızlı okumanın hiçbir anlamı kalmaz. Bu şekilde meydana getirilen bir Anlayarak Hızlı Okuma, zamanı boşa geçirmekten başka bir şey değildir.
 

Antalya Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarının Hedefi


TEOG, YGS, LYS’ ye hazırlanan öğrencilerin imtihan sorularını yetiştiremediklerini, özellikle uzun soruları çözmekten sıkıldıkları, çözmek istemedikleri yönünde sık sık yakınmalarını duymuşunuzdur…


Göz ile beyin arasındaki sinirlerin, göz ile kulak arasındaki sinirlerden 25 kat daha hızlı hareket ettiğini biliyor muydunuz?


O zaman niçin minimum 10 saat süren bir çalışmayı en çok 1–2 saatte bitirmeyesiniz?


•    Zahmetsiz ve akıcı şekilde öğrenirsiniz.


•    Okuduğunuzu anlama yüzdenizi arttırırsınız.


•    Zamandan tasarruf etmiş olmuş olursunuz.


•    Özgüven kazanırsınız.


•    Okurken beyniniz daha iyi ilişki kurar.


•    Okurken beyniniz hayal kurmaz ve tümü görür.


•    Okuma daha zevkli hale gelir.


•    Okuma alışkanlığını kazanmada büyük bir adım atmış olursunuz.


•    Okuduğunuzu daha fazla  anlar, belleğinizde  tutar ve hatırlarsınız.


•    Sözcük haznenizi ve genel bilgi birikiminizi arttırmanıza yardımcı olur.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarıyla ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları  için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Anlayarak Hızlı Okuma Kursları  için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz

Denizli Anlayarak Hızlı Okuma Kursları  için  0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

Antalya Anlayarak Hızlı Okuma Kursları  için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

Muğla Anlayarak Hızlı Okuma Kursları  için 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
Antalya Anlayarak Hızlı Okuma Kursları başlıklı 4142 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın