• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Denizli Hızlı Okuma Eğitimi

Denizli Hızlı Okuma Eğitimi
Hızlı Okuma

1960'larda Amerika'de ilk hızlı okuma eğitimleri ortaya çıkmış. İnsanoğlu hızlı okumak istemelerinin nedeni nelerdir ? Amerika'da yapılan bir araştırmada iştirakçilerin çok şey okumak isteyip zaman bulamayan insanoğlu olduğunu tespit edilmiş. Hızlı okumayı mecbur olarak öğrenenler var.

Okuma esnasında, göz metin üzerinde soldan sağa doğru kayar; her kelime üzerinde duraklar. Bu duraklamalar sırasında, aynı bir fotoğraf makinesi şeklinde, gördüğü kelimenin resmini çekip beyne gönderir; beyin de daha önceden öğrenmiş olduğu bu sembolleri deşifre  eder, bir araya getirir ve fikre ulaşır. Meydana getirilen araştırmalara göre bir ustalaşmış günde yaklaşık bir buçuk saatini dosya, evrak, rapor, kitap ve mail okumaya harcıyor.

Aşağıdaki sorulara cevabınız evet ise çocuğunuzun geleceği için ona mutlaka anlayarak hızlı okuma eğitimi aldırmalısınız

Çocuğunuzun daha hızlı okuyarak daha başarılı olmasını istermisiniz?

Çocuğunuz yavaş mı okuyor?

Okuduğunu anlamakta zorlanıyor mu?

Sınavlarda soruları anlayarak hızlı okumasının başarısını minimum %50 artıracağını biliyor muydunuz?

2 kat hızlı okumak demek zamandan %100 tasarruf demektir!


Denizli Hızlı Okuma Eğitimi


İlköğretim öğrencileri  4. Sınıf için hızlı okuma eğitimi

İlkokul 3. Ve 4. Sınıfa giden çocuklarınız için özel olarak hazırlamış olduğumuz bu grup ile çocuğunuz hızlı okuyabilir, yavaş okuma problemi ortadan kalkar.

İlköğretim öğrencileri 4. Sınıf öğrencilerinin çok rahat anlayacağı özel metinler ve kelimeler kullanılmaktadır.  Eğitim dokümanlarımız  özellikle ilköğretim öğrencileri için meb tarafınca önerilen eserlerden seçilmiştir.

Günümüzde çocuklarımızın öğrenim yaşamında karşılaştığı en önemli sorun dikkatsizlik ve okuduğunu ehil anlayamamadır. özellikle sınavlarda çocuğunuzun performansının altında başarı sağlamış olduğunu düşünüyorsanız; okuma, anlama ve dikkat konusunda bir eğitim bu problemi çözecektir.

İlkokul öğrencileri 4. Sınıf için hızlı okuma eğitiminin içinde ne olduğu,

Göz görme alanını geliştiren egzersizler

Hızlı okuma ve algılama egzersizleri

Göz ve bellek geliştiren egzersizleri


İlköğretim öğrencileri  4. Sınıf için Hızlı Okuma Eğitiminin Yararları


Okuma hızı 2 ile 4 kat arasında gelişecek

Yavaş okuma problemi bitecek

Metinleri anlayarak hızlı okuyacak

Dikkat ve konsantrasyon seviyesi yükselecek

Göz kasları gelişecek

Görme alanı gelişecek

Hafızası gelişecek

Kelime haznesi yükselecek


Denizli Hızlı Okuma Eğitiminin Genel Kazanımlar


Çocuklarımızın okuma becerilerinin iyileştirilmesi yalnızca okul yaşamında değil sosyal yaşamında da gelişme elde edecektir.

Verimli ve etkili okuma alışkanlığının küçük yaşlarda kazanılmasıyla kitap okumaktan alınan keyif  artar ve aktif görme alanı genişler. Dolayısıyla dikkati artan çocukların okuması hızlanırken bununla beraber çevrede gördüğü nesne sayısı da artar.

İlkokul öğrencisi olan çocuklar aslına bakarsanız bildikleri harfleri birleştirerek okumayı geliştirerek gözün hareket yeteneğinin artması kararı sözcük gruplarının görülmesi sağlanacaktır. Bu vaziyet çocuklarda bildikleri bir etkinliğin genişletilerek zenginleştirilmesi ve başardım psikolojisi ile beraber okul dışı yaşamında da müessir olması sonucunu getirecektir.

Etkin okumayı öğrenerek, kim, ne, nerede, ne vakit, nasıl, niçin? Sorularının cevaplarını okuma materyalinde en kısa sürede bularak okuma farkındalıklarının artması ile birlikte okul haricinde da neden- sonuç ilişkisini kısa sürede bulacaklardır.

Çocukların geleceklerinde, görmüş oldukları eğitimin yanında sıra okuma becerileri ve bu becerileri reel yaşam koşullarına ne derece uyguladıkları etken olmaktadır.

Dikkatli ve anlayarak hızlı okuma tekniklerinin öğrenilmesi ile günlük yaşamda karşılaşılan kompleks okuma materyalleri de daha basit anlamlandırılmaktadır.


Denizli Hızlı Okuma Eğitimi


Ortaokul öğrencileri 5. 8. Sınıf – TEOG Hızlı Okuma Eğitimi


5. Ve 8. sınıf ortaokul öğrencileri için özel olarak hazırladığımız eğitim grubuna katılarak 8- 9 haftada  hızlı ve çabuk okuyabilirsiniz. Orta öğretim 5. Ve 8. Sınıf öğrencilerinin anlayacağı özel metinler ve kelimeler kullanılmıştır. Metinler özellikle ortaokul öğrencileri için meb tarafından tavsiye edilen eserlerden seçilmiştir.

Lise öğrencileri 9. 12. Sınıf – YGS  Hızlı Okuma Eğitimi

 
9. Ve 12. Sınıf
  lise öğrencileri için özel olarak hazırladığımız öğrenim grubuna katılarak 8- 9 haftada   hızlı okuyabilirsiniz.

9. Ve 12.  Sınıf lise öğrencilerinin anlayacağı özel metinler ve kelimeler kullanılmıştır. Metinler özellikle lise öğrencileri için meb tarafınca önerilen eserlerden seçilmiştir.

 

Üniversite Öğrencileri - LYS - KPSS Hızlı Okuma Eğitimi 


Üniversite öğrencileri için özel olarak hazırladığımız Eğitim grubuna katılarak 8- 9 haftada  hızlı okuyabilirsiniz. Üniversite öğrencilerinin anlayacağı özel metinler ve kelimeler kullanılmıştır.

 

Bizi diğer hızlı okuma eğitiminden ayıran temel özellikler;

Bireyin yaş ve öğrenim durumuna özgü metin ve kelimeleri kullanma

Öğrencinin hızlı okuma egzersizlerindeki okuma hızı seviyelerini anlık olarak takip etme

Hızlı okumayı öğretme garantisi vermesi

Kişiye özel programlar

Hızlı okuma eğitiminde her yaşa ve öğrenime müsait metinler üzerinden tahsil yapılmaktadır. Öğrenim programlarımız; genel, ilköğretim, ortaöğretim, lise, üniversite ve doktora seviyelerine göre verilmektedir.

Bir ilköğretim öğrencisi ile üniversite öğrencisinin sözcük hazinesi ve algılama yetisi aynı olmadığından onların ayrı ayrı metinler üzerinden hızlı okumayı öğrenmesi icap eder.
 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


Antalya Hızlı Okuma Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Hızlı Okuma Eğitimi
için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli Hızlı Okuma Eğitimi 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla Hızlı Okuma Eğitimi 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
Denizli Hızlı Okuma Eğitimi başlıklı 4636 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın