• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Denizli Hızlı Okuma Merkezi

Denizli Hızlı Okuma Merkezi
Hızlı Okuma

Okuma,  gözümüzün beynimize ilettiği sembollerin zihnimiz tarafınca algılanması, adlandırılması, önceki bilgilerle birleşerek yorumlanması ve hafızaya kaydedilmesi sürecidir.

Hızlı okuma ise göz kaslarını eğiterek gözün çevik görmesini ve görme alanının genişletilmesini sağlamaktır. Böylece göze faal bir ritim kazandırılarak görme ve algılama uyumu gerçekleşir.

İlkokullarda okuma yazma öğretimi verildikten ve sizler okumayı öğrendikten hemen sonraki safha; hızlı okuma becerisini geliştirmek olmalıdır. Okuma her insanın kazanabileceği bir beceridir. Ve kazanıldıktan sonra ne olursa olsun geliştirilip, hızlandırılması gereken bir beceridir. Çünkü okuduğunuzu hızlı anlamak için, hızlı okumanız gerekir.

Eskiden öğretmenlerimiz bizlere; “haydi çocuklar! Kitabımızı açalım, yavaş yavaş, tane tane okuyalım.” derlerdi. Bunun yanlış bir metot bulunduğunu şimdi daha iyi anlamaktayız. çünkü yavaş okursak yavaş, hızlı okursak hızlı anlamış oluruz. Yapılan araştırmalara bakılırsa, okumayı hızlandırıcı çalışmalar yapan öğrencinin okuma ve algılama hızları 3-5 kat arttığı görülmüştür.

Hızlı okuyan öğrenciler, karşılaştıkları sorunlara daha hızlı çözüm bulurlar. Hızlı okumayan bir öğrenci, 60 dakikada 60-80 soru çözebiliyorsa, hızlı okuyabilir ise aynı öğrenci, aynı sürede 180-200 soru çözebilir. Böylelikle çözdüğü soru miktarı 3 basamaklı olan öğrencinin, hızlı ve çabuk okuyup soruları hızlı çözdüğü için özgüveni gelişir. Biliyoruz ki, özgüveni gelişmiş bir ferdin başaramayacağı hiçbir şey yoktur.

Hızlı okuyan bir öğrenci ödevlerini daha kısa müddette bitirir. Kısa müddette ödevlerini tamamladığı için kalan vaktini farklı çalışmalara ayırabilir.


Hızlı okuyabilen bir öğrenci bu hızın ayrımına varacağından haftada 2 kitap okuyor ise 4 kitap okuyacaktır. Okuduğu kitap sayısı arttıkça kelime hazinesi de gelişecektir.


Okuması hızlı olan öğrenci, daha mutlu olacak ve donuk bakışlı gözler uçup gidecektir. Öğretmenini daha hızlı ve çabuk takip edecek, dersleri daha iyi anlayacak, dersi daha iyi anlayan öğrencinin derse yoğunluğu artacak, başardığını hissedecek ve başarının ardına düşecektir. Biz birey olarak bir işi başarıyorsak; onun peşine düşeriz. O başarıyı tekrarlamak isteriz.


Her alanda başarılı olan kişiler, kitapların yönettiği bu dünyada, kitap okumaya verdikleri önem sayesinde başardıklarını her fırsatta dile getirmişlerdir.

Seneler geçtikçe hafızamızı, zihnimizi daha az kullanmaya başladık. İnsan beyni ile bir bilgisayarı kıyasladığımızda bilgisayarın yapabileceklerinin, insan beyninin yapabileceklerinin yanında okyanusta damla olacağını unutmayalım. Beynimizin kapasitesi tahmin ettiğimizden çok daha fazladır. Maalesef bunun farkında değiliz. İnsanoğlu şayet isterse beynini daha bereketli kullanıp daha iyi işler başarabilir. Bunun anahtarı çok ve hızlı okumaktır.


Denizli Hızlı Okuma Merkezi


Denizli hızlı okuma merkezi; okumayı 7 yaşlarında okulda öğrendiğimize nazaran okuma sonradan edinilen bir beceridir. O biçimde biz bunu geliştirebiliriz. Size verilen uygulamaları 8 ile 9  hafta boyunca günde 30-45 dakikanızı ayırarak yapmış olursanız hızlı okuma becerisini edinebilirsiniz.

Okuma hızınızı 2-4 kat daha arttıracaksınız. Okuduklarınızı daha iyi bir şekilde anlayacaksınız.

Okuduklarınızı daha konsantre, etkin ve hızlı bir halde özümseyen değerlendiren ve daha iyi zihinde tutan, bereketli okuyucu durumuna geleceksiniz. Göz sağlığı ve kaslarınız ciddi anlamda gelişecek.

Sınava giren öğrenciler için anlayarak hızlı sual çözme vakitti kazandırmaktır. Anlayarak hızlı okuma eğitimleri ile dikkat, konsantrasyon ve idrak etme düzeyinizi arttırarak, 1 dakikada ki okuma hızınızı minimum 2 hatta 3-4 kat arttırmak ister misiniz?


Denizli Hızlı Okuma Merkezi


Hızlı okuma size neler kazandırır?
1000 sayfalık bir kitapta yaklaşık 250.000 kelime vardır.• Türkiye standartlarında okuyan kişi bu kitabı 30-32 saatte bitirirken, hızlı okuyan kişi bu müddette 5- 6 tane daha kitap bitirebilir. Hem de daha iyi anlayarak.Anlayarak hızlı okuyan şahıs okuma işini monotonluktan çıkarır, zevkli ve keyifli  hale getirir.• Zamandan tasarruf etmiş olursunuz.


• Okurken beyniniz daha iyi ilişki kurar.


• Sözcük hazineniz ve genel malumat düzeyiniz artar.

• Kendinize güveniniz artar.


 Denizli Hızlı Okuma Merkezi


Hızlı Okuma Eğitimin İçeriği

 

Hızlı okuma eğitim sürecinde ilk olarak katılımcılarımıza hızlı okuma ile alakalı genel bilgi verilir.  Ondan sonra göz kaslarını geliştirmek ve güçlendirme  alıştırmaları,  gözün odağını arttırma, iç seslendirmeyi susturma, nefesi okumada etkili kullanma çalışmaları yapılır. Etkili okuma taktikleri ve okuma önerileri ile katılımcının anlayarak hızlı ve etkili okuması sağlanır.
 
Denizli Hızlı Okuma Merkezi, hızlı okuma eğitimi almak istiyorsanız, ücretsiz ön görüşme için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Denizli  Hızlı Okuma Eğitimi 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.Antalya Hızlı Okuma Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir  Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz


Muğla  Hızlı Okuma Eğitimi 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - - - -
Denizli Hızlı Okuma Merkezi başlıklı 4053 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın