• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Denizli Hızlı Okuma Teknikleri

Denizli Hızlı Okuma Teknikleri
Hızlı Okuma

Anlayarak  hızlı okumayla dakikada yaklaşık 800-900 kelime okunabilmektedir. Bunu yapabilmek için bir kez öğrenip yaşamınız  süresince unutmadan kullanabileceğiniz anlayarak hızlı okuma tekniklerini öğrenmek gereklidir. Anlayarak Hızlı okuma tekniğinin iki ayrı büyüme çizgisi vardır:


* Göz alıştırmalarıyla  gitgide daha hızlı görmeyi öğrenebilir, tıpkı halter kaldırmakla, şınav çekmekle kol kaslarının gelişmesi şeklinde.


* Göz alıştırmalarıyla satırın 2-3 yazısını, hatta hepsini bir bakışta görmeyi öğrenebilir. Yavaş okuyan kişiler okuduklarını en az anlayanlardır. Duraksayarak, yavaş okuyarak, geriye dönüp okuma anlamada azalmaya sebep olacağı şeklinde hızda da azalma yaşanır. çünkü beyin gözden süratlidir. İçin en önce
okuma yanlışlarımızı düzeltmemiz gerekiyor.


1- Gözlerimizle zihnimizi beraber  hızlı ve çabuk çalışmaya alıştırmak


2- Bir paragrafta her kelimenin  okumak zorunda olmadığımıza inanmak


3- Her metinin veya kitabın aynı değerde olmadığını kabul etmek. şu demek oluyor ki bazılarının zor, kimilerinin basit bulunduğunu bilmek


4- Okuyacağınız her metin ve kitapta gayelerinizin farklı bulunduğunu kabul etmek okuma hızınızı da buna göre ayarlamak gerektiğini bilmek.


- Vize ve final imtihanlarına çalışırken süreniz yetmiyor mu?


- YGS, LYS, TEOG, YDS, ALES, KPSS.. İmtihanlarına mı hazırlanıyorsunuz?


-Kitap okumaya zaman bulamıyor musunuz?


-Mesleğinizdeki yenilikleri takip edemiyor musunuz?


Denizli Hızlı Okuma Teknikleri eğitimlerine katılarak hem zamandan tutum edin, aynı zamanda okuduklarınızı yıllar sonrasında hatırlayın! Her gün karşılaştığımız  farklı metinleri okuma durumlarını incelediğimizde, esnek okumayı daha iyi anlayabiliriz. Esnek okuyucu, nasıl okuyacağına karar verirken, metinin türünü de dikkate alarak bazen teknik değiştirebilir.


Metin, açık bir üslupla yazılmış ve izlenmesi kolay bir ifadesi olduğunda, hızlı bir okuma yapılabilir. Ancak metin açık bir üslupla yazılmamış,  ifadesi kolayca özlemeye elverişli olmadığında daha yavaş ve dikkatli bir okuma yapılabilir. Eğer böyle elastik davranamazsak, gayemize ulaşamadığımız gibi vaktimizi da boşa harcamış oluruz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


Antalya Hızlı Okuma Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Hızlı Okuma Eğitimi
için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli Hızlı Okuma Eğitimi 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla Hızlı Okuma Eğitimi 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - - - -
Denizli Hızlı Okuma Teknikleri başlıklı 3298 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın