• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Denizli

Hızlı Okuma Denizli
Hızlı Okuma

Anlayarak hızlı okumanın bir ihtiyaç olduğu, toplumumuz tarafınca gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır. Bu gerçeğin tespitindeki en önemli paylardan biri kurslarımıza olan talebin artmasıdır. Bir öteki ise bu alandaki kitapların daha çok görünür ve alınır duruma gelmesidir. Artık sınavlarda malumat kadar okuduğunu algılama hızı da ölçülüyor. Bunun da hızlı okumaya olan taleplerin artmasında önemli bir rol oynadığını söyleyebiliriz.
 
Bir oldukça insan başlangıçta bu alana tereddütle yaklaşmış ve çağdaş dünyanın bu yeni buluşuna dudak bükmüştür. Fakat siz dilediğiniz kadar yeniliklere sırtınızı dönün, bir müddet sonra o yenilikleri kabullenmek zorunda kalıyorsunuz. Sonrasında da bunun çağımızın temel gereksinimlerinden biri bulunduğunu insanlara anlatmaya başlıyorsunuz.
 
Bilginin hızla arttığı bir dünyada yaşıyoruz. Son 25 yılda ortaya çıkan yeni bilginin insanlık tarihinden bu yana ortaya çıkan bilgiden üç kat fazla olduğu söyleniyor. Bu bilgileri yavaş okuyarak alabilmeniz imkânsız. Çoğumuz çağdaş olduğumuzu anlata anlata bitiremeyiz. Aslen çağdaşlık çağın bilgisiyle donanmaktır. Bu çağda yaşıyorsunuz ve bu çağın bilgisiyle donanmıyorsunuz. Çağın bilgisiyle donanmayanlar çağın arkasında kalırlar. Şu demek oluyor ki çağdışı olmak şeklinde bir vaziyet ortaya çıkıyor. Sonuç: hızlı okumayanlar çağın bilgisini alamadıkları için çağdışı bir kimlikle yaşamlarına devam etmiş oluyorlar.  Çağın yeniliklerini benimsemeyip ayak uyduramayanlar çağın gerisinde kalmaya mahkûmdurlar.
 
Son yıllarda sıkça kullanılan bir terim vardır; ‘malumat kirliliği’ diye. Hızlı okumayla alakalı bir bilgi kirliliğinin ve malumat eksikliğinin olduğunu söylemek icap eder. En eğitimlimizden en cahilimize kadar her insanın ile alakalı bilgi sahibi olmadan yorum yaptığı bir alanda malumat kirliliğinin önüne geçmek sizce mümkün müdür?
 
Bilgi kirliliğinin yanı sıra bir malumat karmaşası da var bu alanla ilgili. Hızlı okuma kitaplarını az çok karıştıranlar veya bu alanda bir seminere katılmış olanlar tekniklerin neler olduğunu ve iyi mi bir tatbik yapacaklarını tam olarak kestirememektedirler. Bu malumat karmaşasını önlemek amacıyla teknikleri belli başlıklar altında toplayıp rahat anlaşılabilir bir sistemle sizlere sunuyoruz.


Burada, hızlı okumayı öğrenmek isteyenler için bu alanla alakalı dikkat edilmesi gereken birkaç hakikati ifade etmek ve bu bilincin gelişmesine katkıda bulunmak isteriz: hızlı okuma8 veya 9 haftalık bir kurs formatının haricinde öğrenmenin olası olmadığını deneyimlerimizle ve kursiyerlerimizin yaşadıklarını anlatmalarıyla tespit etmiş bulunuyoruz. Bu alanla ilgilenen herkes çok iyi anımsar ki hızlı okuma sadece 40 -45 günlük bir zaman diliminde muayyen uygulamaların yapılmasıyla öğrenilebiliyor. Tekrar şu çok iyi bilinir ki hızlı okumayı öğrenirken uygulamada bazı sorunlar yaşanıyor. Bu sorunların çözümü için de bu 45 günlük tatbik döneminde ne olursa olsun bir uzmandan yardım almak gerekiyor. Aksi takdirde doğru sandığınız birtakım yanlış okuma şekilleri edinmeye başlıyorsunuz. Bu anlamda bizim karşılaşmış olduğumuz bir oldukça önemli vakanın bulunduğunu da burada belirtelim.
 
Hızlı Okuma Denizli. Bu alanda çıkmış bir oldukça kaynağı okuyabilir hatta belli uygulamaları bir süre yapabilirsiniz, fakat kendi başınıza hızlı okumayı öğrenme olasılığınızın çok zayıf bulunduğunu söyleyelim.
 
Hızlı Okuma Denizli. Hızlı okumayı 8 yada 9 haftalık bir kurs programında, bir uzman denetiminde, uygulamaları yapmış olduğunuz takdirde kesinlikle öğrenirsiniz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Antalya Hızlı Okuma Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli Hızlı Okuma Eğitimi
0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla Hızlı Okuma Eğitimi 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
Hızlı Okuma Denizli başlıklı 7597 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın