• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Eğitimi

Hızlı Okuma Eğitimi
Hızlı Okuma

Anlayarak Hızlı okuma, görsel algılama becerisi geliştirecek okuma, anlama ve idrak etme düzeyimizi yükseltmeyi hedefleyen özel ve farklı bir tekniktir. Göz ile beyin arasındaki sinirlerin, göz ile kulak arasındaki sinirlerden 25-27 kat daha çabuk ve hızlı hareket ettiğini biliyor muydunuz? Öyleyse niçin minimum 15 saat devam eden bir çalışmayı en çok 3-4 saatte bitirmeyesiniz?  


Okuma hızını geliştiren teknikler temelde iki mantığa dayalıdır:


1.Gözün herhangi bir bilgiyi zihne iletme hızı, saniyenin üçte bir kadardır. Birinci mantığın temeli, bu tekniğin gözün algı becerisini geliştirerek verilerin beyne daha hızlı ve çabuk yetişmesini sağlamaktır.


2.Göz, normalde okurken tek bir kelimeye odaklanır. Oysa bir bakışta gözümüz 3-10 kelimeyi aynı anda görme becerimiz sahiptir. İkinci mantığın temeli de bu odaklanma davranışını yerleştirmeyi sağlıyor.

 

Bir de etkili ve etkin okuma teknikleri dediğimiz, metnin doğru noktalarına bakmaya, anahtar noktaları bulmaya, metnin özünü ve ana düşünce daha çabuk ve hızlı yakalamaya yönelik “göz gezdirme, sütun okuma, taramalı okuma teknikleri” var… Okuma becerisi bu tekniklerle de desteklenerek geliştiriliyor.


Teog,Ygs, Lys, Kpds, Kpss, Dgs, Tus, Ales Vb.Sınavlarda Etkili Oluyor.


Normal  bir insanoğlunun ilkokuldan itibaren edinmiş olduğu okuma alışkanlığına bakıldığında averaj dakikada 100-200 kelime içinde değişirken, " Hızlı Okuma Eğitimi " ile sözcük sayısını minimum 3-5 katına çıkarmak mümkün. Kişiye özel, tasarlanmış olarak oluşturulmuş gruplara özel yazılan antrenmanlarla bu sayıyı dakikada 800 yada 1000 kelimeye çıkarmak mümkündür.

Bu sayıyı, antrenmanlarını ciddi anlamda icra eden öğrenciler içinde görmüş olduk. Doğru teknikle okuyan öğrencilerin sınavlara hazırlanırken zorlanmadıkları tespit edilirken, bu bununla birlikte çocuğun üniversite sınavına veya öteki sınavlara büyük bir bilgi yükü ile girmesi anlamına geliyor. Sınav esnasında ise öğrencilerin süreyi yetiştirememe şeklinde bir kaygıları olmuyor.

Hızlı Okuma Eğitimi

 1000 Sayfalık Bir Kitabı 4 Saatte Okumak Artık Hayal Değil!

 Okuduğunuz kitaplar elinizde haftalarca sürünüyorsa,

 Okurken yoğunlaşma sorununuz var ise,

 Okuduklarınızı tam olarak anlamakta güçlük çekiyorsanız,

 Cümleleri anlayabilmek için yeniden yeniden okuyup süre kaybediyorsanız,

 Okuma hızınız yavaşsa,

 Az zamanda çok okumanız gerekiyorsa,

 Ağır metinlerin içinde kayboluyorsanız...

 Kısaca, okumak size zor, yorucu ve zevksiz  geliyorsa

İşte Doğru Yeri Okumaktasınız!

Hızlı Okuma Eğitimi, okuyucunun mevcut okuma alışkanlıklarını belirleyip, okuma ve anlama hızını minimum 3 kat köklü bir halde arttırmak amaçlanmakta ve bunun % 100 GARANTİSİ VERİLMEKTEDİR!

Hızlı okuma eğitimi hangi yaş grubu için daha iyi sonuç alır?

Hızlı okuma eğitimi özellikle, 10 yaşında üstünde herkes hızlı okuma eğitimlerine katılabilir. Hızlı okuma eğitimi, okuma yazmanın öğrenilip kavramların yerleştiği yaş grubu olarak 12-20 yaş grubu diyebiliriz.  .

Hızlı Okuma Eğitimine Kimler Katılabilir?

 
Okuma ve öğrenmenin yaşı yoktur. Bilginin ve zamanın her geçen gün kıymetini arttırdığı çağımızda Hızlı okuma eğitimi,  yaşamınızda size büyük değerler katacaktır.

Hızlı Okuma Eğitimlerimiz öğrencilerimizin yaş ve ilgi alanlarına yönelik sınıflandırılmaktadır.


Öğretmenler,


Psikolojik  Danışmanlar,

YGS, LYS, TEOG, KPSS, ALES vb. Sınavlara girecek öğrenciler,

Üniversite Öğrencileri,

Şirket Çalışanları,

İnsan Kaynakları Alanında Çalışanlar,

Çocuğunun Eğitim hayatını Desteklemek İsteyen Anne ve Babalar.

Hızlı okuma eğitimi derhal sonra her şey çabuk okunması mümkün mu?

Her metin yada yazı kendi grubu içinde hızlı okunabilir. Bir olasılık her yazı aynı hızda okunmaz denilebilir. Önemli olan yazıyı hızlı okumak değil mesajları hızlı idraklamak. Yazınsal bir metinle günlük gazete içinde normal olarak bir hız farkı olacaktır bir tek her halükarda kendi kategorisinde klasik okumaya kıyasla hızlı okunabileceğini söyleyebiliriz.

Hızlı Okuma Eğitimin Detayları:

 
 Eğitimin adı:   Hızlı Okuma Eğitimi

 

 Eğitmen: Cemal KONDU.( Kişisel Ve Kurumsal Gelişim Uzmanı/ Yazar/ Uzm. Psk.)

 

Eğitimin süresi: 24 saattir. 5 haftalık süre diliminde programını tamamlanması uygundur. (Eğitimlerimiz %35 teorik, %65 ergonomik uygulamalardan oluşmaktadır.)


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Antalya Hızlı Okuma Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli Hızlı Okuma Eğitimi
0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla Hızlı Okuma Eğitimi 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - - -
Hızlı Okuma Eğitimi başlıklı 3920 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın