• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Eğitimi İzmir

Hızlı Okuma Eğitimi İzmir
Hızlı Okuma

Anlayarak Hızlı okuma, kısa zaman içinde daha çok şey okuyabilmek hedefiyle yapılan bir okuma biçimidir. Bu yönden Anlayarak hızlı okuma, dinleyenlerde her zaman tereddütlere yol açmakta ve tebessüm uyandırmaktadır. Buna "Bir metni normalden daha hızlı okumaya çalışırsak okuduğumuzu anlamakta güçlük çekeriz." korkusu sebep olmaktadır.

Bu konudaki bir başka hata da hızlı okumanın anlamadan meydana getirilen bir okuma şekli olduğunu sanmaktır. Halbuki Anlayarak hızlı okuma aksine, dikkatin ve anlama enerjisinin çok iyi seviyede olduğu, beynin son derece elâstik bulunduğu büyük disiplin isteyen, yorucu bir okuma şeklidir. Mesela; olarak okuma hızını bir katına çıkaran bir okuyucunun anlama derecesinde % 12'lik bir artış olduğu görülmüştür.

 Hızlı Okuma Eğitimi İzmir. Anlayarak Hızlı okumaya yönelik bazı ana teknikler: Tümü Görmek Okumayı yavaşlatan etkenlerden biri sözcükleri anlamaya çalışmaktır. Kelime kelime okumak ve anlamadığınız cümleyi tekrar yine okumak sizi ciddi anlamda yavaşlatır. Oysa okuma akışınızı bozarsanız okuduğunuz metni anlamanız güçleşir.  Akışı bozmadan daha hızlı bir şekilde okuyabilmek ve anlayabilmek adına kelimelere değil kelime gruplarına odaklanmalısınız, örnek olarak bir kitabı okuma esnasında her satır üzerinde iki adet nokta belirleyip gözlerinizi o noktalar içinde kaydırmak suretiyle o nokta çevresindeki sözcük grubunu görebilirsiniz.

Bu yönteme kelimeleri değil düşünceleri görmekte denilebilir. Sayfanın konumu Okuduğunuz metin ile gözünüz içinde uygun bir mesafe bulundurmalısınız. Metni gözünüze olması gerektiğinden daha çok yaklaştırırsanız okuma bütünlüğünüz bozulur ve okuma hızınız ciddi anlamada yavaşlar. Sayfayı gözünüzden uzaklaştırıp yakınlaştırmak suretiyle hızlı okuma denemeleri yapabilirsiniz. Aynı zamanda sayfaya her zaman dik açı ile bakmalısınız.

Okuma sırasında yalnızca gözleri kullanmak Bazı insanoğlu okuma esnasında bununla beraber okuduklarını söyleme ihtiyacı hissederler. Bu sayede okudukları metni daha iyi bir halde anlamış olduklarını zannederler. Aslına bakılırsa bu, beyni gereksiz yere meşgul etmekten başka bir işe yaramaz.


Düşünme etkinliği her süre için konuşmaktan daha süratlidir ve böyle yaparak siz düşünme hızınızı konuşma hızına düşürmüş olursunuz. DAHA KISA SÜREDE DAHA ÇOK BİLGİ ALABİLİRSİNİZ Bu yeni yöntem; Anlayarak Hızlı Okuma Hızlı Okuma uzmanları tarafından 40 AYRI EGZERSİZ olarak düzenlenmiş ve bilgisayara hızlı okuma programı olarak belirlenmiştir. Bu program gelişmeyi garantiliyor.


 Hızlı Okuma Eğitimi İzmir. Programı öğrendikten sonrasında dilediğiniz bilgiyi kolayca elde edecek ve maddi ve manevi anlamda sıkıntı veren hatalardan kurtulabileceksiniz. Örneğin: aniden hayatınızı değiştirebileceğiniz kitapları okumaya zaman bulacaksınız. Uzmanlar; Anlayarak hızlı okuma ile çok daha fazla bilgi elde edildiğini söylüyorlar. "ANLAYARAK HIZLI OKUMA" eğitimi bu araştırmalardan elde edilen detayları kullanmaktadır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Hızlı Okuma
eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


Antalya Hızlı Okuma Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli Hızlı Okuma Eğitimi 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla Hızlı Okuma Eğitimi 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz. 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - - -
Hızlı Okuma Eğitimi İzmir başlıklı 4396 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın