• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Eğitimleri

Hızlı Okuma Eğitimleri
Hızlı Okuma

Hızlı okuma eğitimleri; hızlı okuma tekniklerinin anlatıldığı eğitimlerdir. Hızlı okuma eğitimleri ile kişilere anlayarak hızlı okuma teknikleri öğretilerek kişisel gelişim desteklenmelidir. Hızlı okuma bireylerin kısa zaman zarfında çok daha çok metin okumaktır. Bununla birlikte daha hızlı ve daha iyi anlama sağlar. Konsantrasyon artar. Düşünce gelişimini destek sunar. Hızlı okuma eğitimi alan bir kişi öğrenci ise derslerinde daha başarılı olur. Bu kişi iş yaşamındaki biri ise bulunduğu sektördeki bütün avantajlara sahip olur. Daha başarılı ve tüm avantajlara sahip olmak için eğitimlere ihtiyaç vardır. Hızlı okuma eğitimler kapsamında bazı özel teknikler mevcuttur. Bunlar; gelişimsel okuma ve görevsel okumadır.


Gelişimsel okuma; okumanın öğrenildiği okumadır. Görevsel okuma ise öğrenmek için meydana getirilen eğitimlerdir.  Hızlı okuma eğitimleri ile göz kaslarımızın çalıştırılması amaçlanmıştır. Bilinmiş olduğu üzere göz kasları yavaş çalışmaktadır. Hızlı okuma eğitimleri. Yavaş okumamızın temel sebebi de budur. Beynimiz ise çok hızlı çalışmaktadır. Hızlı okuma eğitimlerde öğretilen yöntemleri ile  göz, beyinin koordineli bir halde çalışması sağlanmaktadır. Hızlı okuma eğitimi ile gözümüzün görme alanı genişletilmektedir. Hızlı okuma eğitimi çeşitli teknikler ile yapılmaktadır. Bunlar; etken okuma tekniği, elastik okuma tekniği, seçmeli okuma tekniği, göz gezdirme tekniği, tarama tekniği, aranılan bilgiyi bulma tekniği ve kaymağını alma tekniğidir.

Öncelikli olarak hızlı okumanın mevcut anlama becerisini azaltmadığı, tam aksine ciddi anlamda artırdığını belirtmek gerekiyor. Normal hızla okuyan bir kişi bir dakika içinde 100 - 200 kelime okuduğunda bunun %50′ını aklında tutabilirken çabuk, hızlı okuyan bir kişi bir dakika içinde 600 -800 kelime okumuş olduğu vakit okuduğunun %80′inden fazlasını hatırlayabilir. Bunun sebebi ise, daha hızlı okuduğunuz  vakit beyin konunun bütünlüğünü daha basit kavrar, siz de vakit ve enerjiden tasarruf etmiş olmuş olursunuz.

Hızlı okuma eğitimlerinin hedefi : katılımcıların okuma hızını ölçüp eğitimin sonuna kadar minimum %300 - katılımcı özelliğine göre ise %500 civarında bir artış sağlanabilmektedir. Hızlı Okuma eğitimi, disiplini ve sistematiği kazandırmak hedeflenir. Temel okuma yeteneğinde sorun olmayan hepimiz bu eğitimden yararlanabilmektedir.

Şüphesiz bunca tekniğin bir eğitim almadan öğrenilmesi nerede ise imkansızdır. Bütün bu bilgilere sahip olmak istiyorsunuz ancak kursa gitme fırsatı bulamıyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz hızlı okuma eğitimimizden yararlanabilirsiniz. Hızlı okuma eğitimleri. Hazırladığımız hızlı okuma eğitimi, kendinizi geliştirebilirsiniz. Hızlı Okuma Eğitimimizin uygun fiyatlı, taksit seçenekli, kapsamlı ve uluslararası geçerliliği olan bir sertifikaya sahip bulunduğunu  biliyor muydunuz? Daha sayamadığımız bütün fırsatlar ve eğitimimiz hakkında detaylı data sahibi olmak ister misiniz? 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Hızlı Okuma Kursuyla ilgili detaylı bilgi için :


İzmir Hızlı Okuma Kursu için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Kursu için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz

Antalya Hızlı Okuma Kursu
için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz.


Hızlı Okuma Kursu 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz.


Muğla Hızlı Okuma Kursu 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz. 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - - -
Hızlı Okuma Eğitimleri başlıklı 2948 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın