• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı
Hızlı Okuma

Odaklanma, derse adapte olamamak, konsantrasyon, dikkat eksikliği, kitap okuyamamak, derse kendini verememek, odaklı ders çalışamamak, hedefe odaklanamamak, motive olamamak, sınavda zamanı yetiştirememek, imtihan sorularına kendini verememek vb… bu ve buna benzer sorunlar, öğrencilerin % 90'inin yaşadığı ciddi sorunlardır..


Türkiye’de  80’li senelerin başlangıcında verilmeye başlanan hızlı okuma, hayattaki şeklinde bir ivme kazanamamıştır. Unesco tarafınca meydana getirilen araştırmaya göre, Türkiye’de okuma alışkanlığı yok denecek kadar azca. Avrupa’da yüzde 21 olan kitap okuma oranı, Türkiye’de sadece on binde birdir.
Hızlı okuma eğitmenliği ülkemizde ortalama okuma hızı dakikada 140-180 kelime olarak belirlenmiştir.
 

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı
n amacı iştirakçilerin okuma hızlarını dakikada 500-600 kelime ve daha yukarılara taşımak; okuma disiplini ve sistematiği kazandırmaktır. Günümüz insanı zamansızlıktan yakınmaktadır. Okumak ve incelemek zorunda kalmış olduğumuz maillerin, dosyaların ve evrakların sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Zamansızlıktan yakınan insan için bu vaziyet harbiden önemli bir sorundur. Mevzuya öğrenciler açısından bakarsak onlar için de konum aynıdır. Öğrencilerin de önlerinde onların hayatlarını etkileyecek TEOG ve Üniversite İmtihanı şeklinde engeller vardır. Bu da sınavlarda öğrenciye sürenin ehil gelmemesidir.


Günlük haberleri okuyup bunlardan yararlanmak, onaylanması gereken evrakları, üzerinde bulunan açıklamaları kavramak, hak ve sorumluluklarımızın ayrımına varmak her zaman için okuma ve algı etme becerilerine sahip olmayı gerekli kılmaktadır. Okuma becerisi, bilimsel kalifiye, sosyal, siyasi ve şahsi bir ekip değerleri içerisinde barındırır.


Çocuklar okula başladıkları anda okuma becerisinin kazandırılmasına önemli önem ve ağırlık verilmektedir. İlkokul sürecinde okuma becerilerini icap ettiği düzeyde kazanıp geliştiremeyen bireyler daha sonraki öğretimleri içinde ve öteki alanlarda başarısız olabilmektedirler.


İnsanoğlunun gelişim süreçleri arasında en önemli unsur malumat çağı olarak adlandırdığımız günümüz dünyasında bilgiye en kısa zaman içinde ulaşmaktır. Bilgiye ulaşmanın ve bilgiyi paylaşmanın en etkin yolu ise aktif bir okuyucu olmaktan geçmektedir. Okuma-yazma oranının yükseklik düzeyi topluluğun gelişimi düzeyi ile doğru orantılıdır. Bu şartlarda ise okuma-yazmanın çağı yakalamak adına ön şart olduğu ortadadır.


Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programın Amacı, kişilere  anlayarak hızlı okuma ve öğrenme teknikleri  konusunda özel bilgi ve becerileri kazandırmak, kurumlarda iç eğitmen kadrosu yaratmak, mevcut durumda eğitmenlik yapan kişilerin bilgi ve beceri seviyelerini artırmaktır.
 

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programına Kimler Katılabilir


Hızlı okuma ve anlayarak öğrenme teknikleri mevzusunda eğitmen olarak kendini geliştirmek, yeni bir mesleğe ismim atmak isteyen herkes, okumaya ve öğrenmeye değer veren, okumanın öneminin farkında olan hepimiz uzmanlarımız tarafından ehil bulunduğu takdir de programa katılabilir.


·         Yeni mezun öğretmenler,


·         Hızlı okuma eğitmenliği yapmak isteyenler,


·         Özel ders veren öğretmenler,


·         Okuma hızını arttırmak isteyen herkes katılabilir,


·         Eğitim sektöründe çalışmak isteyenler,
Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programının Bazı Başlıkları
·         Hızlı okuma nedir?


·         Hızlı okumanın tarihçesi.


·         Mevcut okuma hızının değerlendirilmesi      


·         Okuma, göz ve beyin ilişkisi      


·         Hızlı okuma teknikleri


·         Okuma ve anlama için


·         Anlık düzen kontrol ve yükseltme sistemi


·         Kişiye özel öğrenim nedir?


·         Hızlı okumanın faydaları


·         Okuma frenleri nedir?


·         Anlayarak hızlı okumanın basamakları


·         Okuma teknikleriHızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı Neler Kazandırır·         Okuduğunuzu anlama yüzdenizi arttırırsınız.


·         Dikkat ve konsantrasyon yoğunluğunuzu artırırsınız.


·         Hafıza gelişiminize katkıda bulunursunuz.


·         Zamandan tasarruf etmiş olmuş olursunuz.


·         Özgüven kazanırsınız.


·         Okurken beyniniz daha iyi ilişki kurar.


·         Okurken beyniniz hayal kurmaz ve tümü görür.


·         Okuma daha zevkli hale gelir.


·         Okuma alışkanlığını kazanmada önemli bir ismim atmış olmuş olursunuz.


·         Sözcük haznenizi ve genel bilgi birikiminizi arttırmanıza destek verir.


·         Bireysel gereksinimlerinize bağlı olarak farklı avantajlar sağlar.Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı Materyalleri   


Eğitim materyalleri kuruluş tarafından kursiyerlere eğitim süresince temin  Edilecektir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı ile ilgili detaylı bilgi için :


Antalya Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı
için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı 
için  0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli  Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı
için   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitmenliği Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı başlıklı 2130 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın