• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Egzersizleri

Hızlı Okuma Egzersizleri
Hızlı Okuma

II. Dünya Savaşında İngiliz pilotların düşman uçaklarını çabuk fark etmeleri için geliştirildi. Daha hızlı okuma ve algılama günümüzde ise zamana karşı yarışan başarılı yöneticiler için can simidi oldu. İngilizlerin pilotlarının Alman uçaklarını daha çabuk fak etmesi için geliştirdiği algılama sistemi günümüzde günün 24 saatinin kendilerine yetmediğinden yakınan patronların ve yöneticilerin kurtarıcısı oldu.

Şirketlerin üst düzey yöneticileri günlük ortalama 3 saatlerini günlük gazeteleri ve raporları okumaya harcayıp diğer işlerine yeterince vakit ayıramayınca hızlı okuma arayışının içine girdiler. Herkese açık olan merkezlerde toplam 15 saatlik eğitimi tamamlayan herkes dakikada 150 ila 300 arasında değişen kelime okuma hızını 800, hatta bine kadar çıkartabiliyor.

Hem de her okuduğunu anlayarak, özümseyerek, asla Unutulmuyor Anlayarak hızlı okuma kursu zamana karşı yarışır bir hale gelen iş yaşamı sonucu temel ihtiyaçlardan biri haline geldi. Bir kere öğrenilen hızlı okumanın, aynen yüzme ve bisiklet sürmede olduğu gibi, ömür boyu unutulmuyor.

Saygın NLP  KİŞİSEL GELİŞİM VE KOÇLUK MERKEZİ kurucusu Cemal KONDU Anlayarak hızlı okuma kurs eğitimi almamış insanların yazı okurken her kelimeden sonra durakladığını, bu sistem ile gözün yazıyı bir bütün olarak algıladığını söyledi. Hızlı okumada anlamanın  da son derece önemli olduğunu ifade eden Cemal KONDU "Eğitimin ardından anlama oranı % 80'i geçiyor. Daha sonra da bu oran artıyor." dedi.

Üniversite Sınavında 35-40 Dakika Kazanabilirsiniz Türk insanının dakikada ortalama 180 kelime okuduğunu belirten Cemal KONDU yapılan hesaplamalara göre eğitime katılan öğrencilerin okuma hızlarını artırarak üniversite sınavlarında 35-40 dakika zaman kazandıklarına dikkat çekti.

Hızlı okuma eğitimlerine bireylerin dışında şirketlerin de bu konuda çok büyük talepleri olmakta. İş hayatında zamanın son derece önemli olduğunu hatırlatan Cemal KONDU okumakla çok zaman kaybediyorum şikayetinden kişilerin kurtulacağını belirterek ekstra zamanın kendilerine kalacağını da sözlerine ekledi. Dakikada bin kelime okuyabilirsiniz bu sizin isteğinize ve kendinize ayıracağınız zaman ile alakalı. Bu tekniği bir kere öğrendikten sonra yaşamımızın her alanında bu tekniği kullanabilir kendimize ekstra zaman arttırabiliriz.  Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 


Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya 
İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya
 Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya 
Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  
Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya 
Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
Hızlı Okuma Egzersizleri başlıklı 3105 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın