• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Kurslarının Faydaları

Hızlı Okuma Kurslarının Faydaları
Hızlı Okuma

Son zamanlarda ülkemiz de dahil, Dünya'nın bir oldukça yerinde ''Hızlı Okuma'' teknikleri isminde kitaplar ve kurslar oluşmaya başladı. Son dönemlerden kastımız, son 8- 10 yıllık süreci kapsamaktadır pek tabi. Peki ya bu Hızlı Okuma Kurslarının ciddi anlamda yararı mı olmaktadır bizlere? Hızlı Okuma kurslara katılmak bizlere neler katacaktır? Bir tek süre kaybı mı yoksa hakikaten sınav için etkili mi? Sizler için bizzat gidip katıldım ve ortalama 8-9 hafta kadar o ekibe katıldım.  


Malum işinde usta biriydi kendileri. 2 üniversite bitirmiş ve gene 2 üniversitede dersler vermekteydi; onun haricinde ise o kursun sahibiydi.  


Çok güzel bir sınıfta ortalama 5- 7 kişi ile derslere başladık.  Dersler ortalama 2,5 saat sürüyordu, molalarla beraber. Ortam çok iyiydi, çalan müzikler insanı mükemmel rahatlatıyor; sınıf içerisindeki iletişim çok iyiydi. Esasen bir bakıma oyun şeklinde geliyordu bana. Görmüş olduğumuz dersler sıkıcı değildi, devamlı bir yarışma havası söz konusuydu ve tek başıma gitmediğim için de ki hırslı da bir insanımdır; birinci olma çabam ön plandaydı :)) Hocanın da bunu görmüş olması olası ki, sürekli benim üstüme oynuyordu sağ olsun. Öncelikle sayısal öğrencisi olduğumu ve Matematik-Fen derslerim ne kadar iyiyse; Türkçe'de de bir o kadar sorun yaşamış olduğumu belirtmek isterim. Aslen okuyup, anlamada problemi olan biri değilimdir ama ne bileyim; sayısalcı psikolojisi midir nedir, sorun yaşıyordum sürekli. Ve ailemin de ''her zamanki şeklinde'' desteğini arkama alıp, kendimi geliştirme düşüncesiyle bu olaya da el atmış bulundum.


Cemal hocam, bir kitap verildi. Kendi kitabıydı. İsmi “Anlayarak Hızlı Okuma Ve Öğrenme “di. Kitabı okumamızı ve genel bilgilenmemizi istedi. Kitabın  içinde '' Anlayarak Hızlı Okumaya dair özel etkinliklerin'' olduğu bir CD verildi. Oradaki programlar ile de evde çalışmalar yapmamız isteniyordu. Bu mevzuda şunu belirtmeliyim ki, orada görmüş olduğunuz 2.5 saat hiçbir şeye yetmeyecektir. Evinize geçtiğinizde, o öğrendiklerinizle minimum ortalama 30 yada 45 dk. pratikte yapmanız gerekmektedir. Eğer o pratiği yapmış olursanız, gerçekten fazlasıyla etkilerini görmektesiniz. Ama yapmayıp, bana bu yeter haci derseniz; nasıl gittiyseniz öyle dönüyorsunuz diyebilirim. Hele ki derslerde sıkılırsanız, benim arkadaşlardan biri gibi %30 başarı ortalaması ile programı bitirir ve hayata nalet edersiniz.

Ayıptır söylemesi %100 başarı ortalaması ile 1. Bitirmiş bulunmaktaydım programımı.. :))hızlı okuma kursunu bana Şu faydaları sağladı.


Hızlı Okuma Kurslarının Faydaları


Dikkatiniz ve odaklanma %100’ün üzerinde artar


Hem okuma hem de algılama hızınız artar


Okuma ve algılama hızınız minimum 3 kat artar


Sınavlara daha az çalışıp daha çok şey öğrenirsiniz.


Geri dönüş yapmak, sesli okumak ağızla okumak şeklinde yanlış okuma alışkanlıklardan kurtulursunuz.


YGS,TEOG vb. sınavlarda 20dk ile 45 dk arasında zaman kazanırsınız.


Okuma hızımızı metinlere göre ayarlamayı öğreniriz.


Görme yetenekleriniz güçlenir ve gelişir, daha fazla şey görmeye başlarsınız.


Çok hızlı okumaya başlasınız ve bilgiye kolay ve hızlı bir şekilde ulaşırsınız.


Kariyerimizde yükseliş, derslerimizde başarı kazanırız.


Zihnimiz gelişir, hızlı düşünmeye başlarız.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


Antalya Hızlı Okuma Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli Hızlı Okuma Eğitimi 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla Hızlı Okuma Eğitimi 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz. 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
Hızlı Okuma Kurslarının Faydaları başlıklı 5870 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın