• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Kursu İzmir Gaziemir

Hızlı Okuma Kursu İzmir Gaziemir
Hızlı Okuma

TEOG, YGS, LYS gibi sınavlara hazırlık aşamasında olan öğrencilerin imtihan sorularını verilen süre içinde yetiştiremediklerini, özellikle uzun soruları çözmekten son derece sıkıldıkları, çözmek istemedikleri yönünde sık sık şikâyet ettiklerini duymuşunuzdur…
 
Göz ile beyin arasında bulunan sinirlerin, göz ile kulak arasındaki sinirlerden 25 kat daha hızlı bir şekilde hareket ettiğini biliyor muydunuz? O süre niçin minimum 10 saat boyunca devam eden bir çalışmayı en fazla 1–2 saat içerisinde bitirmeyesiniz?


İzmir Gaziemir Hızlı Okuma Kursu


Neden hızlı okumalıyım?Anlayarak Hızlı okuma  için birçok nedeni var. Kariyerin için, eğitimin için, bilgi ve kültür seviyen için anlayarak hızlı okuma senin için anahtar bir rol oynuyor.

Anlayarak  hızlı okumanın nedenlerinden bazıları:

* Anlayarak Hızlı okumayı öğrendiğinde aynı süre içerisinde daha fazla okuma imkanı bulacaksın.


* Böylece zamandan tasarruf etmiş olacaksın.


* Daha iyi algılayacak ve okuduklarını daha iyi hatırlayacaksın.


* Bilgi dağarcığını artırma mevzusunda herkesten bir adım önde olacaksın.


* Kısa zamanda çok şey okuyup anlayarak daha geniş data sahibi olacaksın.


* Çağımızda hızla gelişen yenilikleri hızlı okuma alışkanlığın sayesinde yakından takip edebilecek, öğrenim hızını ve bilgi seviyeni artıracaksın.


* Hızlı okuyarak beyin hareketlerini hızlandıracak ve karar verme işlemlerini çabuk, hızlı geliştireceksin.


Okumayı yavaşlatan nedenler nedir ve bu nedenler iyi mi ortadan kaldırılır onlara bir göz atalım:


* Sesli okuma, okuyucuyu bir fazlaca yavaşlatıyor. Dudak kıpırdatarak okuma yaptığında aynı anda dudağını, gözlerini, boğazını, dilini, kulağını ve beynini kullanırsın. Böylece okumaya odaklanma kapasiteni düşürürmüş olursun. Sesli okumayı engellemek için dişlerinin arasına kalem koyabilirsin. Hafifçe dinlendirici müzik eşliğinde okuma yapmak da sesli okumayı engelleyecektir.


* Bazen okuduğumuzu iyice anladığımızdan emin olmak için kelimeleri tane tane okuruz. Önündeki metinleri tane tane okumaya kalkarsan bu kere de okumaktan çabuk sıkılırsın ve gözlerin yorulur. Bu da okumayı yavaşlatan bir müessir oluyor. Kelime kelime okuma yapıldığında kelimeler arası boşluklar kaynaklanır ve bu boşlukları beynimiz alakasız şeylerle doldurmaya başlar. örneğin kelime aralarında beyin hayal kurar, plan yapar, başka şeyler düşünür. Bu nedenle de okunulan şey anlaşılmaz. Konsantrasyon azalır. Anlayarak hızlı okuma mantığı, bütünsel olarak görmektir.


* Yeniden tekrar geri dönüşler yapılarak okumalar da okuma hızını engeller. Geri dönüşler yaparak okumanın sebebi de okuduğumuzu anladığımızdan emin olmak. Bunun nedeni kendine güvensizlikten kaynaklanıyor. Okunulanı iyice yiyip yutmak için yeniden tekrar okumak tercih ediliyor. Oysa bu zihni yormaktan başka bir işe yaramıyor. 


* Kimi zaman okuduğumuz şeyin aslen nelerden bahsettiğini hiç bilmeden okumaya adım atarız. Aslında bir tek gözlerimiz kelimeler üzerinde geziyordur. Okumaya başlamadan önce okuduğumuz şey hakkında informasyon sahibi olmalıyız. Niçin bu metni okuyoruz? Bu metin bizlere ne diyor? Ana fikri nedir? … tamamıı bilirsek daha etkin bir okuma gerçekleştiririz.


* Kelime dağarcığının kafi olmaması da okumayı ve anlamayı yavaşlatır. Bu nedenle kelime dağarcığının genişletilmesi önemlidir.


İzmir Gaziemir Hızlı Okuma Kursu


Nasıl Çabuk Okuyabilirsin?


Çabuk okuma alışkanlığı elde edebilmek için gözümüze sürat ve çeviklik kazandırabiliriz, böylece sözcükleri tanıma hızımız artacaktır. Görme alanını geliştirmek, bu alandan tam olarak faydalanmak, okumada göze ritim kazandırmak, okumada edinilen kötü alışkanlıklardan kurtulmak çabukluğu artıracak eylemlerdir.


Kültürlü bir insan olmanın en etkili yolu okumaktır. Vakittin çok sınırlı olduğu çağımızda anlayarak hızlı okuma tekniklerinin öğrenilmesi zorunluluk haline gelmiştir. Bu çerçevede Saygın Coaching & Consulting’ de verilen eğitimler doğru bir yöntemle ve düzenli çalışmayla kişinin okuma hızını (kişiye göre) 3 ile 5 misli artabilir.


YGS-LYS ve TEOG'de Kaygılarınızdan Kurtulun


Hızlı okuma ile ilgili belki de en kritik konulardan birisi zamandır. Biroldukça insan hızlı okumaya ayıracağı vakitı ders çalışmak için ayırmanın daha doğru bulunduğunu düşünür.

Özellikle TEOG ,YGS-LYS, ALES ve KPDS benzer biçimde sınavlara hazırlanan insanoğlu tüm zamanlarını sadece bu sınavlara ayırmak isterler. Aslında bu doğru bir davranış değildir. Mesela, başka bir şehre giderken şehirlerarası otobüslere binmek için önce aksi yönde bile olsa terminale gidersiniz. Benim terminale gitmekle kaybedecek vakitim yok, yürüyerek yolum devam edeyim demezsiniz. Çünkü bilirsiniz ki terminale gitmekle kaybettiğiniz vakit otobüsünüzün hızı yardımıyla kazanacağınız sürenin yanında önemsiz kalacaktır. Benzer şekilde Anlayarak Hızlı Okuma için ayırdığınız vaktinin kat kat fazlasını anlayarak hızlı okumanız sayesinde sonradan kazanacaksınız. Üstelik hızlı okuma alıştırmaları günde en fazlaca bir saatinizi alacak. Bunun haricinde kalan zamanınızı ders çalışmak için kullanabileceksiniz.

Ek olarak hızlı okumanın anlama becerinizi  azaltmadığı aksine artırdığını belirtmek gerekiyor. normal hızla okuyan bir birey dakikada 200 kelime okuduğunda bunun %60′ını aklında tutabilirken hızlı okuyan bir kişi dakikada 800 kelime okuduğunda okuduğunun %80′inden fazlasını hatırlayabilir. Bunun sebebi ise, daha hızlı okuduğunuzda zihin konunun bütünlüğünü daha basit kavrar, siz de vakit ve enerjiden tasarruf etmiş olursunuz. Bu sayede özellikle vakit problemi yaşadığınız sınavlarda okuma hızınızın artmasına bağlı olarak anlama ve kavrama süratinizde artar.

Her yaştan katılımcıya hitap eden İzmir Gaziemir Hızlı Okuma Kurslarımız ve uzman eğitmenlerimiz sayesinde sizde hazırlandığınız sınavlarda rakiplerinizden geri kalmayın.


 İzmir Gaziemir Hızlı Okuma Kursunun Hedefi

İleri okuma tekniklerini öğreterek öğrencinin soru çözme hızını ve anlayarak okuma hızını artırmak, bütünsel algılamasını ve konsantrasyonunu geliştirmek. Bu hedefle öğrencinin YGS, LYS, TEOG rekabette fark oluşturmasına katkı sağlamak.


İzmir Gaziemir Hızlı Okuma Kursun İçeriği


TEMEL KAVRAMLAR : ANLAYARAK HIZLI OKUMA


•Stratejik ve Rekabetçi Bir Unsur Olarak : Anlayarak Hızlı Okuma


•İmtihan Başarısı ve Anlayarak Hızlı Okuma ilişkisi


•Bireysel Performans Ölçümü : Okuma - Anlama ve soru Çözme Hızı


•Okuma ve Anlama Süreçleri


•Göz – Beyin Potansiyeli


Anlayarak Hızlı Okuma Eğitiminin Kısa ve uzun soluklu Yararları


İzmir Gaziemir Hızlı Okuma Kursunun Temel Uygulamaları


Göz Kaslarının Güçlendirilmesi Temel Egzersizleri


Bütünsel algılamanın Artırılması Temel Egzersizleri


Dikkat Süresinin denetimi


•Sorun Çözme, Düşünme Egzersizleri


İzmir Gaziemir Hızlı Okuma Kursunun Geliştirilmiş Teknikler


•Göz Kaslarının Güçlendirilmesi Geliştirilmiş Egzersizler


• Bütünsel algının Artırılması Geliştirilmiş Egzersizler


• Dikkat Süresinin Kontrollü Geliştirilmesi


• Sorun Çözme, Düşünme Geliştirilmiş Egzersizler


Stratejik Soru Çözme Teknikleri


•Öğrencilerin Yanlış Yapma niçin ve sonuçları


•Okuma Hızının Yanlış oluşturmaya etkisi


•Hızlı ve Doğru sual Çözme Stratejileri


•Öğrenme Stratejileri


İzmir Gaziemir Hızlı Okuma Kursun Süresi


12 Ders Saati

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Hızlı Okuma Kursuyla ilgili detaylı bilgi için :


İzmir Hızlı Okuma Kursu için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Kursu için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz

Antalya Hızlı Okuma Kursu
için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz.


Hızlı Okuma Kursu 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz.


Muğla Hızlı Okuma Kursu 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Kursunu tıklayabilirsiniz. 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Hızlı Okuma Kursu İzmir Gaziemir başlıklı 5334 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın