• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okuma Kursu İzmir Karşıyaka

Hızlı Okuma Kursu İzmir Karşıyaka
Hızlı Okuma

İzmir Karşıyaka hızlı okuma kursun ana unsuru görsel anlamaya dayalıdır. Böyle olunca da temel amacımız gözümüzün kaslarını eğitmeyi, gözümüzün çevik görmesini, görme alanını genişletmeyi, okurken satırların üstünde serseri gibi dolaşan gözümüzün daha etkin bir şekilde ritim kazandırma ve bütün bunlar ile görme artı algılama ahenk sağlamayı hedefler.

Önemli olan hızlı okumak değil, dilerseniz ışık hızında okuyun. Hiç bir anlamı yoktur. Hızlı Okuma Kursun  temel hedefi daha hızlı ve faal görme ve algılamadır. Özetle, Hızlı okuma kursu, görsel algılama düzeyimizi geliştirerek okuma, anlama, algılama düzeylerimizi yükseltmeyi hedefleyen farklı bir teknik beceridir. Bu beceriyi herkes gibi sen de kazanabilirsin.
 
TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES vb.
Sınavın ismi neyse o denli önemli değil; öğrenciler normalde 30dk ile 45dk. bir vakit kazandıracaktır. Yavaş okuyan öğrenciler,  sınavlarda vakitti yetiştiremezken hızlı okuma becerisi kazanan bir öğrenci hem hızlı öğrenecek, hem daha dikkatli olacaktır…

Anlayarak Hızlı okuma kursu, katılan bir öğrenci hızlı okuyarak hayal kurmayacak ve zihinsel odaklanmasını çok daha etkin seviye taşımış olacaktır. Örneğin ;  TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES sınavında Türkçe ’den paragraf sorusu çözen bir yavaş okuyucuyu düşürseniz, yavaş okuduğundan dolayı paragraf sorusunun sonu vardığında, “acaba ben yukarda ne okumuştum” durumuna düşer.  Çünkü yavaş okuyan öğrencinin zihni hayal kurar, zihinsel odaklanma düzeyi iyi durumda olmaz ve istediği kararı alması zorlaşır.

Anlayarak hızlı okuma becerisini kazan bir öğrenci hem hızlı bir halde sual çözer, bununla birlikte dikkati, odaklanması ve konsantrasyonu daha etkin bir ölçüde olduğu için, bilgiyi daha etkin şekilde öğrenmiş olur. Düşünme, algılama, değerlendirme kavramı ve karar hızı artar. Anlayarak  Hızlı okuma tekniklerini bilen bir öğrenci, okuma işini monotonluktan çıkarır keyifli ve eğlenceli bir hale getirir. Daha kısa sürede daha çok öğrenme fırsatı bulmuş olur.

Okumak için zaman ayırmak günümüzde gittikçe daha güç oluyor.  Etkin ve hızlı okumak sınavlara hazırlan bir öğrenci için bir imtiyaz değil, yükümlülük bir ihtiyaç olmaya başlıyor.  Çünkü tüm sene çalışan öğrenci okuma hızının yavaş olduğu için dolayı imtihan soruları yetiştirmezken hem hak etmiş olduğu hedefine ulaşamaz hem de bütün emekleri boşa gidecektir.

Hızlı okuma kursun amacı; okuma ve algılama hızınızı büyük miktarda geliştirmek ve seviyenizi yükseltmek, çalışma yaşamınız boyunca veya günlük hayatınızda okumak zorunda kalmış olduğunuz dosya, rapor, gazete, dergi, kitap vb. Benzer biçimde dokümanları daha kısa bir sürede okuyup bitirmenizi sağlayacaktır. Bir günde okumaya harcadığınız  1,5-2 saatlik vakitti 45-50 dakikaya indirebilme olanağı sağlayabilir, okumaya vakit bulamadığınız kitapları da okuyabilir, haftada 7-8 saat benzer biçimde önemli bir vakit kazanıp ailenize ve toplumsal yaşamınıza çok daha çok ilgi gösterebilirsiniz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma Kurslarıyla ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma Kursları için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya 
İzmir Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Kursları için  0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya
İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz

Denizli Hızlı Okuma Kursları 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya 
Denizli Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

Antalya Hızlı Okuma Kurslarıı için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  
Antalya Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

Muğla Hızlı Okuma Kursları 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya 
Muğla Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - -
Hızlı Okuma Kursu İzmir Karşıyaka başlıklı 3098 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın