• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okumanın Yararları

Hızlı Okumanın Yararları
Hızlı Okuma

ilhan Filiz bir felsefe öğretmeni. ve okumayı çok seviyor. Kütüphanesinde de okunmayı bekleyen birçok kitabı var, ama günlük rutin işlerde okumaya fazla zaman ayıramıyor. Dolayısıyla kitapları. da bir türlü bitmek bilmiyor. Bir gün karar veriyor ve hızlı okuma kurslarımızdan birine katılıyor. Kısa zamanda okuma hızını yüzde 300 artırıyor. Tabi bu hıza kitap mı dayanır? Derken kütüphanesindeki bütün kitapları bir bir deviriyor.

Onun için artık kitap bitirmek sorun olmaktan çıkıyor. Ama ilhan Filiz şimdiye kadar hiç hesapta olmayan bir sorunla karşılaşıyor:. Okumak üzere satın alacağı yeni kitapların fiyatları çok yüksek, onun hızlı okuma kursuna katılmadan önce yeni kitap alma sorunu yoktu, ama şimdi var; çünkü o artık hızlı okuyor.

Evet, hızlı okuma tekniklerini öğrenmenin ve bunları alışkanlık haline getirmenin en büyük yararı hiç kuşkusuz daha az zamanda daha çok kitap okuyabilmektir. Şöyle bir düşünün: Teknoloji hızla ilerliyor, her gün yeni gelişmelere ve baş döndürücü buluşlara şahit oluyoruz.

Her yıl binlerce kitap piyasaya çıkıyor. Elbette bunların hepsini takip etmemiz' imkansız. Ama hiç olmazsa kendi alanımızla ve ,kişisel gelişimimizle ilgili kitapları okumamız, hem iç dünyamızda hem de iş dünyamızda bizde önemli farklar doğuracaktır. işte, bunun yolu da hızlı ve verimli okuma tekniklerini öğrenmekten geçmektedir. Kitap okumanın yanı sıra gazeteleri de çok daha hızlı okuyabilirsiniz.

Özellikle ilerideki bölümlerde anlatacağımız seçmeli okuma ve kaymağını alma teknikleriyle, gazete köşelerinde fazla zaman kaybetmeden köşe yazılarını bir çırpıda bitirdiğinizi görünce şaşıracak ve buna çok sevineceksiniz.

Erhan Albayrak üniversite sınavlarına hazırlanan bir öğrenci, en büyük ideali güzel bir bölüme girebilmek. iki yıl üst üste sınavlara girdiği halde istediği puanı alamadı. Çünkü sayısalda çok başarılı olan Erhan'ın sözel sorulardaki performansı çok düşüktü. Sayısaldan hazırlanan 'bir öğrenci olduğu için sınavlarda önce sayısal soruları çözüyor, ,kalan sürede de sözel sorulara bakıyordu. Ancak sözelden bakabildiği soru sayısı 25-30'u geçmiyordu. Diğer soruları da çözebilecek bilgi birikimine sahip olduğu halde çok yavaş okuduğu için zaman yetmiyordu.

Erhan Albayrak'ın yeterli nedenleri vardı, ne pahasına olursa olsun okuma hızını artırmalı ve daha çok soru çözmeliydi. Bu nedenle o da hızlı okuma kurslarına katıldı. ilk yaptığımız ölçümde okuma hızının dakikada sadece 104 kelime olduğunu görünce o da, ben de çok şaşırdık. Bir lise mezunu için bu oldukça düşük bir rakamdı. Bu hızla, o uzun paragraf sorularının çözülmesi hemen hemen imkansızdı. Ama o, bunu başarmak zorundaydı.

Hızlı okuma kursunda anlatılan her şeyi dikkatle dinledi ve egzersizleri özenle yaptı. Üç dört hafta sonra' Erhan'ın okuma hızı belirgin bir şekilde artmıştı. Artık deneme sınavlarında sayısal soruları bitirdikten sonra sözelden 75 - 80 soruyu okuyup çözebiliyordu.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya 
İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya
 Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya 
Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  
Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya 
Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
Hızlı Okumanın Yararları başlıklı 2865 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın