• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Hızlı Okumanın Yararları

Hızlı Okumanın Yararları
Hızlı Okuma

Ahmet Aydın bir Edebiyat öğretmeni ve okumayı çok seviyor. Kütüphanesinde de okunmayı bekleyen birçok kitabı var, ama günlük rutin işlerde okumaya fazla süre ayıramıyor. Dolayısıyla kitapları. Da bir türlü bitmek bilmiyor. Bigün karar veriyor ve hızlı okuma kurslarımızdan birine katılıyor. Kısa zamanda okuma hızını yüzde 300 artırıyor. Doğal olarak bu hıza kitap mı dayanır? Derken kütüphanesindeki tüm kitapları bir bir deviriyor.

Onun için artık kitap bitirmek mesele olmaktan çıkıyor. Fakat Ahmet Aydın şimdiye kadar hiç hesapta olmayan bir sorunla karşılaşıyor. Okumak üzere satın alacağı yeni kitapların fiyatları çok yüksek, onun anlayarak hızlı okuma eğitimine katılmadan önce yeni kitap alma problemi yoktu, fakat şimdi var; çünkü o artık hızlı okuyor.

Hızlı Okumanın Yararları. Evet, hızlı okuma tekniklerini öğrenmenin ve bunları huy haline getirmenin en büyük yararı hiç kuşkusuz daha az zamanda daha çok kitap okuyabilmektir. Şöyle bir düşünün: Teknoloji hızla aşama kaydediyor, her gün yeni gelişmelere ve baş döndürücü gelişmelere şahit oluyoruz.

Her yıl binlerce kitap piyasaya çıkıyor. Elbette bu tarz şeylerin hepsini takip etmemiz' imkansız. Ama hiç eğer olmazsa kendi alanımızla ve kişisel gelişimimizle ilgili kitapları okumamız, hem iç dünyamızda hem de iş dünyamızda bizde önemli farklar doğuracaktır. Hızlı Okumanın Yararları. İşte, bunun yolu da hızlı ve verimli okuma tekniklerini öğrenmekten geçmektedir. Kitap okumanın yanı sıra dergileri, gazeteleri de çok daha hızlı okuyabilirsiniz. Özellikle ilerideki bölümlerde anlatacağımız seçmeli okuma ve kaymağını alma teknikleriyle, gazete köşelerinde fazla süre kaybetmeden köşe yazılarını bir çırpıda tamamlamış olduğunuzu görünce şaşıracak ve buna çok sevineceksiniz.

Ertan Aslan, üniversite sınavlarına hazırlanan bir öğrenci, en büyük ideali güzel bir bölüme girebilmek. İki yıl üst üste sınavlara girmiş olduğu biçimde istediği puanı alamadı. Çünkü sayısalda çok başarılı olan Erhan'ın  hususi sorulardaki performansı çok düşüktü. Sayısaldan hazırlanan 'bir öğrenci olduğu için sınavlarda önce sayısal soruları çözüyor,  kalan sürede de  hususi sorulara bakıyordu. Ancak sözelden bakabildiği soru sayısı 25-30'u geçmiyordu. Diğer soruları da çözebilecek bilgi birikimine sahip olduğu halde çok yavaş okumuş olduğu için vakit yetmiyordu.

Ertan Aslan'ın yeterli sebepleri vardı, ne pahasına olursa olsun okuma hızını artırmalı ve daha çok sual çözmeliydi. Bu yüzden o da hızlı okuma kurslarına katıldı. İlk meydana getirdiğimiz ölçümde okuma hızının dakikada sadece 104 kelime bulunduğunu görünce o da, ben de çok şaşırdık. Bir lise mezunu için bu oldukça düşük bir rakamdı. Hızlı Okumanın Yararları. Bu hızla, o uzun paragraf sorularının çözülmesi derhal derhal imkansızdı. Ama o, bunu başarmak zorundaydı.

Anlayarak Hızlı okuma kursunda anlatılan her şeyi dikkatle dinledi ve egzersizleri özenle yaptı. Üç dört hafta sonrasında' Ertan'ın okuma ve anlama hızı belirgin bir halde artmıştı. Artık deneme sınavlarında sayısal soruları bitirdikten sonra sözelden 75 - 80 soruyu okuyup çözebiliyordu.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - -
Hızlı Okumanın Yararları başlıklı 4144 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın