• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları
Hızlı Okuma

Kitap okumanın gereğini bilen bir insan için, hızlı okumanın da neden gerekli olduğu bellidir. Çünkü kitap okuyan bir insan, sürekli bir şeyler öğrenme ve kendini geliştirmenin peşindedir. O, sürekli ve hızlı bir şekilde gerekli bilgilere ulaşmak ve kendini geliştirmek ister. Günümüz dünyasında bilim ve tekniğin hızla gelişmesi, insanların işlerini kolaylaştırıyor gibi görünse de çağımızın değişen şartları insanın üzerindeki yükü, yükün niteliğini değiştirerek artırmaktadır. Bundan dolayı da insan, az zamanda çok iş başarmak zorunda kalmaktadır.


Okunması gereken yazıların çokluğu, zamanın azlığı insanları daha hızlı okuyabilmek için bilimsel araştırmalar yapmaya itmiştir. Okuma hızı, bilimsel yöntemle artırılabilir. Çünkü okuma hızı üzerinde çalışma yapılırsa elde edilecek bir beceridir.  Anlayarak Hızlı Okuma, sonradan kazanılan davranışlar arasında yer alır.  Anlayarak Hızlı Okuma kişilerin çabukluk, kavrama ve öğrenme yeteneklerini geliştirerek, daha önceki okuma süresine kıyasla, dakikada okudukları kelime sayısını ve anlama düzeylerini artırmaları demektir.


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursu Hakkında Genel Bilgiler* İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursu Toplam 24 saat sürecek ve %25 Teorik %75 uygulama içerikli olacaktır.

* Semineri Hızlı okuma teknikleri konusunda yetkin isimlerden Sayın Cemal KONDU verecektir.

* İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursuna  katılanların mevcut okuma performanslarında %40 artış olması ve anlayarak okunan kelime sayısında % 300 artış olması beklenmektedir.

* Normalde bir kişinin okuma hızı 150 kelime ile 250 kelime arasındadır. Buradan yola çıkarsak minimum 600 kelime ile 750 kelime arasında bir artış olacağı söylenebilir.

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursuna maksimum öğrenme stratejileri doğrultusunda en kısa sürede en fazla faydalanabileceğiniz bir formatta hazırlanmıştır.

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursuna sonrası yeni becerilerin kalıcı olması için günlük uygulama yönergeleri verilecektir.

* Sadece okuma hızı artmayacak Karar vermede, olayları algılamada, sürat ve intikal yeteneğiniz de artacak.

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursu süresince öğrenememe ihtimalini ortadan kaldıracak bilinçaltını etkileyen araçlardan yararlanılacaktır.

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursuna katılmadan önce konuyla ilgili bir kitap (Hızlı Okuma konusunda yayınlanmış kitaplara gidebilir)okumuş olmak seminer verimliliğini toplamda %20 arttıracaktır.


Anlayarak Hızlı'nın Tarihçesi


1940 yıllarda ABD de çıkan bu teknik başlarda uçaksavar nişancılarının hedeflerini hızlı algılayabilmeleri ihtiyacından ortaya çıktı. Önceleri gözün görme çabukluğunu, çevikliğini, atıl görme alanı (periferial alan) geliştirme çalışmaları olarak başlayan bu işlem, 1950’li yıllarda insan beyniyle ilgili bir takım bilinmezlerin çözümlenmesiyle eğitimciler tarafından, (Okuma-Göz, Okuma-Beyin ve okuma işleminde Göz-Beyin ilişkileri üzerinde çalışmaların da yoğunlaşmasıyla) Çok Hızlı Okuma tekniklerine uygulanıp sistemleştirilerek okullarda uygulanmaya başlandı.

NLP ve Hipnozu eğitimlerde kullanarak çok kısa sürede sonuç alınmasını sağladı.1994 yılında M.E.B’lığının bir genelgesi ile Lise 2’lere yardımcı ders kitabı olarak kabul edildi. Şimdilerde dershane ve okullarda Anlayarak Hızlı Okuma eğitimi hızla yaygınlaşmaktadır.

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarının Amacı; Yavaş okumak ilkokuldan beri sistemin getirdiği öğrenme metodunun geliştirmeden ve sorgulamadan uygulamaların ve alışkanlıklarımızın sonucudur. Anlayarak Hızlı Okuma eğitimde yavaş okumaya sebep olan kabuğun çatlatılması ve bilinçaltı öğrenme tekniklerinden yararlanarak kolay uygulayabilir düzeye çıkartmayı amaçlamaktadır.


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları İçeriği


• Mevcut okuma alışkanlığınızın değerlendirilmesi ?

• Hedef Belirleme (Bu seminerin sonucunda neleri değiştirmiş olmak istersiniz?)

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Neleri Kapsıyor ?

Okuma Frenleri Nelerdir ? Nasıl Kurtuluruz ?

• Pratik Okumanın Püf Noktaları ?

80/20 kuralı ve hızlı anlama

• Okuma, Göz ve Beyin İlişkisi

• Ritmik Müzikle Okumak

• Sağ Beyin Beyinle Okumak (Sol beyin; ardışık, mantıksal, matematiksel, konuşma ve dil öğrenme, gibi fonksiyonlarla yükümlüdür. Sağ beyin ise; hafıza , hisler, görüntüler ve farkında olmadığımız fonksiyonları yönetir. O tümü görür, şekilleri tanır. Bu nedenle sol beyinden 100 kat daha hızlı olduğu söylenmektedir. Fakat insanlar yalnız beyinlerinin sol tarafı ile okumayı öğrenmiştir. Çünkü okuma beynin bir süreci olarak değil, konuşmanın bir gelişimi olarak öğretilmiştir. Bu nedenle kimse 100 kat daha hızlı olmayı denememiştir)

• Neden Sol Beyin Sağ Beynin Ne Yaptığını Bilmez ?

• Donanımımızı Geliştirme Alıştırmaları

• Zihni Okumaya Hazırlamak ve Konsantrasyon

• Anlama Konusunda Ustalık

• NLP Tekniklerinin Kullanılması

• Hipnomeditasyon İle Beynin Alfa Ritmine Geçmesi Dikkatini Toplama Yeteneği

• Günlük Alıştırmalar İçin Yönergeler

• Bilinçaltı Davranışı Tanımak

• Belleğinizden Yararlanmayı Öğreniniz

• Yüksek Motivasyon ve Konsantrasyonla Okumak


Daha Hızlı Okumak İçin 10 Neden ?


1. Okuma, anlama, hafızada tutma ve hatırlama konularında maksimum performansa ulaşmak kendinize olan güveni de artırarak başarılarınızın artmasını sağlayacaktır

2. İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursuna, daha az zamanda daha fazla bilgiyi işleme imkanı sağladığından dolayı, okuma için harcadığınız zamanı önemli ölçüde kısaltacak veya aynı sürede çok daha fazla bilgiye sahip olma imkanı sağlayacaktır.(Yaklaşık 3 kat)

3. Dikkatinizi Daha Uzun Süre Devam Ettirebilir ve kolay sıkılmazsınız.

4. Zihninizi daha aktif kullanır ve zekanızın parladığını hissedersiniz

5. Zihinsel potansiyelinizi maksimum seviyede kullanmanızı sağlayan program, yapmayı isteyip de boş zamanınız olmadığı için yapamadığınız diğer işler için zaman bulmanızı da sağlayacaktır

6. Anlamak ve hatırlamak konusunda daha donanımlı olursunuz.

7. Düşünme, Algılama, Değerlendirme, Kavrama Ve Karar Verme Hızını Artar

8. Okuma İşlevini Monotonluktan Çıkartarak, Zevkli Ve Eğlenceli Hale Getirirsiniz

9.  Teog, Ygs, Lys, Kpss, Ales Vb.. gibi sınavlara hazırlanıyorsanız hem hazırlanırken hem de sınavlarda zamandan önemli bir tasarruf sağlamış olursunuz

10. Bir gazeteyi ortalama 30 dakikada tamamen okuyabilirsiniz.

11. Yöneticiyseniz, önünüzdeki evrak yığınını en az 3 kat daha hızlı okuyup , değerlendirebilirsiniz. Okurken “Ne zaman bitecek?” diye düşünmek yerine, okuyacağınız diğer metinleri düşünmeye başlarsınız


10 Soruda Anlayarak Hızlı Okuma


1. 24 Saatlik bir eğitim yeterli olur mu?

Öğrenmenin amacı uygulayabilmektir. Uygulayabildiklerinizi sürdürebilmeniz içinse alışkanlık kazanmanız gerekir. 24 saat içinde okuma hızınız 3-5 kat artmış olacak ve öğrendiğiniz bilgileri uygulayabilir düzeye geleceksiniz. Alışkanlık düzeyinde kullanabilmeniz için yaklaşık her gün 30- 45 dakika kadar pratik yapmayı sürdürmeniz gerekir.

2. Öğrendiklerimi unutabilir miyim?

Öğrenilmiş olan bilgiler kullanıldıkça unutulmaz. Başlarda isteksiz ve eski alışkanlıkların baskısı altında olsanız da bir süre kullanmayı sürdürmeniz halinde. Unutmanız söz konusu değildir. Okuma yazmayı öğrenip bir süre okuduktan sonra nasıl ki okuma yazmayı unutmuyorsunuz onun gibi hızlı okumayı da unutmazsınız.

3. Başka kurumlarda verilen eğitimlerden bir farkı var mı?

Eğitim veren kuruluşlar ve eğitimciler arasında Anlayarak Hızlı Okuma eğitimlerinin belirlenmiş bir müfredatı ve eğitim kalitesi standart değildir. Kurumumuzun en önemli farkı ÖĞRETMESİDİR başka bir ifadeyle öğrenmenin gerçekleşmediği bir eğitimden katılımcının memnun olmadığını ve maddi yatırımının iadesini talep edebilir. Tüm sistemlerimiz müşteri ihtiyacını karşılama memnuniyeti sağlama üzerine kurulmuştur.

4. Hangi yaş grubundakiler daha çabuk öğrenir?

“Öğrenmenin yaşı yoktur” Anlayışı yaygın ve doğrudur. Ancak yaş ilerledikçe öğrenmeye karşı dirençlerimiz artar. Anlayarak Hızlı Okumanın en verimli öğrenildiği yaşlar erken yaşlardır. Okuma yazmanın öğrenilip kavramların yerleştiği yaş grubu olarak 12-17 yaş grubu diyebiliriz. Üniversite öğrencilerinin de öğrenme süreçleri devam ettiği için zihinsel performansları daha güçlüdür.

5. Her şey çabuk okunur mu?

Her yazı kendi grubu içerisinde hızlı okunabilir. Belki her yazı aynı hızda okunmaz denilebilir. Önemli olan yazıyı hızlı okumak değil mesajları hızlı algılamak. Edebi bir metinle günlük gazete arasında elbette bir hız farkı olacaktır ancak her halükarda kendi kategorisinde klasik okumaya kıyasla hızlı okunabileceğini söyleyebiliriz.

6. Kursa gitmeden de öğrenilebilir mi?

Öğrenmek için mutlaka kurslara ihtiyaç yoktur. İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları katılımcı ve eğitici arasında diyalog pozitif sağlandıktan sonra ve öğrenmeyi kolaylaştıracağı motivasyonu arttıracağı muhakkaktır. Yine de öğrenmenin olmazsa olmaz şartlarından değildir.

7. Hızlı okuyup da anlayamama durumum olur mu?

Klasik okumada anlama odaklı bir hız ilişkisi kurulur. Anlayarak Hızlı Okuma tekniklerinde hız odaklı bir anlama ilişkisi kurulur. Bu durumda anlama başlarda istenilen düzeyde olmasa da uygulanacak yöntemlerle daha hızlı anlaşılabilir düzeye çıkartılabilir. Zaten hızlı okumaktan anlaşılması gereken hızlı anlamaktır.

8. Okuma hızımızı ne kadar arttırabiliriz?

24 Saatlik bir çaba sonucunda 3-5 kat arttırılması normaldir. Daha fazla artması bu çabanın sürdürülmesi ile ilgili bir şeydir. İhtiyacınıza ve hırsınıza göre 10 kat kadar da arttırılabilir.

9.Okuma alışkanlığım yok konsantrasyonum zayıf ne önerirsiniz?

Yaygın olan bir durum. Katılımcılardan bu sınıfa girenlerden ayrı bir grup oluşturuyoruz. Önemli olan ihtiyacınızın bilincinde olmanız ve bunun için adım atmış olmanız ki seminerlerden sonra bu sorunu önemli ölçüde açacağınıza inanıyoruz.

10.Okuma hızını frenleyen en yaygın sorunlar neler?

• Kelime kelime okuma alışkanlığı

• Sık sık geri dönerek anladığından emin olmak için yapılan gereksiz davranışlar

• Daha hızlı okursa anlayamayacağı inancı

• Psikolojik nedenler

• Fiziki ortamın okumayı teşvik edici olmaması

• Kültürel alışkanlıklar ve entelektüel bilinç eksikliği

• Okurken içten seslendirerek veya dudak kıpırdatarak okumak

• Ayrıntıda oyalanmak, gereksiz yerlere takılarak ana mesajları kaçırmak

 • Konsantrasyon eksikliği

• Okuma hedefleri koymamak ve zamanı kötü kullanmak


Anlayarak Hızlı Okuma Kursu İçin Bazı Tanımlar ;


NLP Nedir? Açılımı Nöro Linguistig Programing olan NLP İnsanların algılama, öğrenme, davranma ve alışkanlık geliştirme süreçlerini deşifre ederek yeni alışkanlıklar ve davranışlar geliştirmek için kullanılan bir dizi tekniği içerir.

Konsantrasyon çoğu kişinin ortak problemidir. Bazen çok nadir de olsa çok iyi konsantre olduğumuzu hisseder ve o anda öğrendiğimiz şeyleri çok kolay ve kalıcı olarak öğrendiğimizi fark ederiz. Çoğu kez ise öğrenmek veya çalışmak istediğimiz bir konuya ne kadar istesek de konsantre olamadığımızı ve kolayca dikkatimizin dağıldığını görürüz.

Alfa Ritmi Konsantrasyon temel olarak beyin dalgaları ile ilgilidir. Beynimiz sürekli olarak çeşitli dalgalar yaymaktadır. Bunlardan 8 ila 12 Hz. arası beyin dalgalarına "alfa dalgaları" denmekte olup, beyin alfa dalga ortamındayken konsantrasyon kalitemiz zirveye çıkmaktadır.

 
İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları ; TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES hazırlanan öğrencilerin sınav sorularını yetiştiremediklerini, özellikle uzun soruları çözmekten sıkıldıkları, çözmek istemedikleri yönünde sık sık yakınmalarını duymuşunuzdur. Göz ile beyin arasındaki sinirlerin, göz ile kulak arasındaki sinirlerden 25 kat daha hızlı hareket ettiğini biliyor muydunuz? O halde neden en az 10 saat süren bir çalışmayı en fazla 1-2 saatte bitirmeyesiniz?


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursunun Hedefi;


~ Zahmetsiz ve akıcı biçimde öğrenirsiniz.

~ Okuduğunuzu anlama yüzdenizi arttırırsınız.

~ Zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

~ Özgüven kazanırsınız.

~ Okurken beyniniz daha iyi ilişki kurar.

~ Okurken beyniniz hayal kurmaz ve bütünü görür.

~ Okuma daha zevkli hale gelir.

~ Okuma alışkanlığını kazanmada büyük bir adım atmış olursunuz.

~ Sözcük haznenizi ve genel bilgi birikiminizi arttırmanıza yardımcı olur.

~ Kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak farklı avantajlar sağlar.


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursunun İçeriği:


~ Öğrenme Süreçleri ve etkili kavrama metotları.

~ Konsantrasyon ve motivasyonu arttırma.

~ Okuma ve anlamayı zorlaştıran faktörler.

~ Klasik ve üstün okuma tekniklerinin karşılaştırılması.

~ Aktif görme alanını geliştirme.

~ Görme ve anlama çevikliğini arttırma çalışmaları.

~ Göz kaslarını çevikleştirme.

~ İç disiplin geliştirme

~ Okumaya ritim kazandırma

~ Sözcükleri biçimleri yoluyla tanıma.

~ Ana fikri yakalama.

~ Hafıza-öğrenme ilişkisi.

~ Amaca göre okuma biçimleri.

~ Okuma hızı ve anlama ölçümleri.

Nasıl okuyacağını bilmek kadar nasıl konsantre olabileceğini öğrenmek de önemlidir. Kişi kendini zorlayarak, sıkıştırarak veya kendiliğinden konsantre olamaz! Öyleyse, eğitim seminerlerimize katılmak sizde ve öğrencilerinizde çok şey değiştirecek.

Herkese İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursuna; TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES vb. grupları, Yetişkinlere ve her düzeydeki herkese… Herkese

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursu ; TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES vb. grupları Yetişkinlere ve her düzeydeki herkese... İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimlerimiz %25 teorik, %75 pratik uygulamalardan oluşmaktadır. İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursu okuyucunun mevcut okuma alışkanlıklarını belirleyip, anlayarak okuma hızını en az 3 kat köklü bir şekilde arttırmayı % 100 GARANTİ VERİLMEKTEDİR!


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursunun Detayları:


* Eğitimin ismi: İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursu


* Eğitmen: Cemal KONDU / Kişisel ve Kurumsal  Gelişim Uzmanı / Yazar, Master Koç, Master Trainer/Uzman Psikolog


* Eğitimin süresi: 24 saattir. 5 haftalık zaman diliminde programın tamamlanması uygundur. (Eğitimlerimiz %25 teorik, %75 pratik uygulamalardan oluşmaktadır.) 


* Eğitimin dili: Türkçe.


* Eğitim yeri: İzmir hızlı okuma merkezi


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursuna Kimler  Bu Eğitime Katılabilir?


Sınavlara hazırlananlar,( TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES vb.) öğrenciler ve eğitmenler, Yöneticiler ve her düzey idari görevliler, Okumayı ön planda tutan tüm meslek erbapları ve Okumasını geliştirmek isteyen her yaştaki kişiler.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları  için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Anlayarak Hızlı Okuma Kursları  için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz

Denizli Anlayarak Hızlı Okuma Kursları  için  0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

Antalya Anlayarak Hızlı Okuma Kursları  için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

Muğla Anlayarak Hızlı Okuma Kursları  için 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları başlıklı 12271 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın