• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları
Hızlı Okuma

Kitap okumanın gereğini bilen bir insan için, hızlı okumanın da neden lüzumlu olduğu bellidir. çünkü kitap okuyan bir insan, sürekli bir şeyler öğrenme ve kendini geliştirmenin peşindedir. O, devamlı ve hızlı bir şekilde gerekli bilgilere ulaşmak ve kendini geliştirmek talep eder. Günümüz dünyasında bilim ve tekniğin hızla gelişmesi, insanların işlerini kolaylaştırıyor gibi görünse de çağımızın değişen şartları adamın üzerindeki yükü, yükün niteliğini değiştirerek artırmaktadır. Bundan dolayı da insan, az zamanda çok iş başarmak zorunda kalmaktadır.


Okunması gereken yazıların çokluğu, vakittin azlığı insanoğlu daha hızlı okuyabilmek için ilmi araştırmalar oluşturmaya itmiştir. Okuma hızı, bilimsel yöntemle artırılabilir. Çünkü okuma hızı üzerinde çalışma yapılırsa elde edilecek bir beceridir.  Anlayarak hızlı okuma, sonradan kazanılan huylar içinde yer alır.  Anlayarak hızlı okuma kişilerin çabukluk, kavrama ve öğrenme kabiliyetlerini geliştirerek, daha önceki okuma süresine kıyasla, dakikada okudukları kelime sayısını ve algılama düzeylerini artırmaları anlama gelir.


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursu İle Alakalı Genel Bilgiler


* İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursu toplam 24 saat sürecek ve %25 kuramsal %75 uygulama içerikli olacaktır.


* Anlayarak hızlı okuma teknikleri mevzusunda yetkin adlardan  Cemal KONDU verecektir.


* İzmir Anlayarak Hızlı okuma Kursuna katılanların mevcut okuma kapasitelerinde %40 artış olması ve anlayarak okunan kelime sayısında % 300 artış olması beklenmektedir.


* Normalde bir bireyin okuma hızı 150 kelime ile 250 kelime arasındadır. Buradan yola çıkarsak en az 600 kelime ile 750 kelime içinde bir artış olacağı söylenebilir.


* İzmir Anlayarak Hızlı okuma Kursuna en çok öğrenme stratejileri doğrultusunda en kısa müddette en fazlaca faydalanabileceğiniz bir formatta hazırlanmıştır


İzmir Anlayarak Hızlı okuma Kursuna sonrası yeni becerilerin kalıcı olması için günlük tatbik yönergeleri verilecektir.


* Ancak okuma hızı artmayacak karar vermede, vakaları algılamada, sürat ve intikal yeteneğiniz de artacak.


İzmir Anlayarak Hızlı okuma Kursu süresince öğrenememe ihtimalini ortadan kaldıracak bilinçaltını etkileyen vasıtalardan yararlanılacaktır.


* İzmir Anlayarak Hızlı okuma Kursuna katılmadan önce mevzuyla alakalı bir kitap (anlayarak hızlı okuma konusunda yayınlanmış kitaplara gidebilir)okumuş olmak Anlayarak Hızlı okuma kurs verimliliğini toplamda %20-25 arttıracaktır.


Anlayarak Hızlı Okumanın Tarihçesi


1940 yıllarda ABD de çıkan bu teknik başlangıçta uçaksavar nişancılarının hedeflerini hızlı algılayabilmeleri ihtiyacından ortaya çıktı. önceleri göz görme çabukluğunu, çevikliğini, atıl görme alanı (periferial alan) geliştirme çalışmaları olarak başlayan bu muamele, 1950’li yıllarda insan beyniyle alakalı bir takım bilinmezlerin çözümlenmesiyle eğitimciler tarafından, (okuma-beyin ve okuma-göz, okuma işleminde göz-beyin ilişkileri üzerinde çalışmaların da yoğunlaşmasıyla) Anlayarak Hızlı Okuma Tekniklerine uygulanıp sistemleştirilerek okullarda uygulanmaya başlandı.


NLP ve Hipnozu eğitimlerde kullanarak çok kısa müddette sonuç alınmasını sağladı.1994 yılında M.E.B’lığının bir genelgesi ile lise 2’lere yardımcı ders kitabı olarak kabul edildi. Şimdilerde dershane ve okullarda
Anlayarak Hızlı Okuma kursları hızla yaygınlaşmaktadır.

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarının Amacı; yavaş okumak ilkokuldan beri sistemin getirmiş olduğu öğrenme tekniğinin geliştirmeden ve sorgulamadan uygulamaların ve alışkanlıklarımızın sonucudur.  Anlayarak Hızlı okuma kursunda yavaş okumaya sebep olan kabuğun çatlatılması ve bilinçaltı öğrenme tekniklerinden yararlanarak kolay uygulayabilir düzeye çıkartmayı hedeflemektedir.


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları İçeriği


• Mevcut okuma alışkanlığınızın değerlendirilmesi


• Hedef belirleme 


•  Anlayarak Hızlı okuma teknikleri neleri kapsıyor.


• Okuma frenleri nelerdir? nasıl kurtuluruz ?


• Ergonomik okumanın püf noktaları?


• Okuma, beyin ve  göz  ilişkisi


• Ritmik müzikle okumak


• Sağ beyin beyinle okumak (sol beyin; ardışık, mantıksal, matematiksel, konferans ve dil öğrenme, şeklinde fonksiyonlarla yükümlüdür. Sağ beyin ise; hafıza , hisler, görüntüler ve ayrımında olmadığımız fonksiyonları yönetir. O bütünü görür, şekilleri tanır. Bu yüzden sol beyinden 100 kat daha hızlı olduğu söylenmektedir. Fakat insanlar bir tek beyinlerinin sol tarafı ile okumayı öğrenmiştir. Çünkü okuma beynin bir periyodu olarak değil, mevzuşmanın bir gelişimi olarak öğretilmiştir. Bu nedenle kimse 100 kat daha hızlı olmayı denememiştir)


• Niçin sol beyin sağ beynin ne yaptığını bilmez ?


• Donanımımızı geliştirme alıştırmaları


• Zihni okumaya hazırlamak ve konsantrasyon


• İdrak etme konusunda ustalık


NLP tekniklerinin kullanılması


Hipnomeditasyon ile beynin alfa ritmine geçmesi dikkatini toplama yeteneği


• Günlük alıştırmalar için yönergeler


• Bilinçaltı davranışı tanımak


• Belleğinizden faydalanmayı öğreniniz


Yüksek motivasyon ve konsantrasyonla okumak


Daha Hızlı Okumak İçin 10 Niçin?


1. Okuma, anlama, hafızada tutma ve anımsama konularında en çok performansa ulaşmak kendinize olan güveni de artırarak başarılarınızın artmasını elde edecektir


2. İzmir anlayarak hızlı okuma kursuna, daha azca zamanda daha fazla bilgiyi işleme olanak sağlamış olduğundan dolayı, okuma için harcamış olduğunuz vakitti önemli ölçüde kısaltacak veya aynı müddette çok daha çok bilgiye sahip olma imkânı sağlayacaktır.(ortalama 3 kat)


3. Dikkatinizi daha uzun zaman devam ettirebilir ve kolay sıkılmazsınız.


4. Zihninizi daha etken kullanır ve zekanızın parladığını hissedersiniz


5. Zihinsel potansiyelinizi en çok seviyede kullanmanızı elde eden program, yapmayı isteyip de boş zamanınız olmadığı için yapamadığınız öteki işler için vakit bulmanızı da sağlayacaktır


6. Anlamak ve hatırlamak konusunda daha donanımlı olmuş olursunuz.


7. Düşünme, idraklama, değerlendirme, kavrama ve karar verme hızını artar


8. Okuma işlevini monotonluktan çıkartarak, zevkli ve keyifli hale getirirsiniz


9.  Teog, Ygs, Lys, Kpss, Ales vb.. Gibi sınavlara hazırlanıyorsanız hem hazırlanırken bununla beraber sınavlarda zamandan önemli bir tutum sağlamış olmuş olursunuz


10. Bir gazeteyi yaklaşık 30 dakikada tamamen okuyabilirsiniz.


11. Yöneticiyseniz, önünüzdeki evrak yığınını minimum 3 kat daha hızlı okuyup , değerlendirebilirsiniz. Okurken “ne zaman bitecek?” diye düşünmek yerine, okuyacağınız diğer metinleri düşünmeye başlarsınız


10 Soruda Anlayarak Hızlı Okuma Kursu


1. 24 saatlik bir eğitim ehil olur mu?


Öğrenmenin amacı uygulayabilmektir. Uygulayabildiklerinizi sürdürebilmeniz içinse huy kazanmanız icap eder. 24 saat içinde okuma hızınız 3-5 kat artmış olacak ve öğrendiğiniz bilgileri uygulayabilir düzeye geleceksiniz. Alışkanlık düzeyinde kullanabilmeniz için yaklaşık her gün 30- 45 dakika kadar ergonomik yapmayı sürdürmeniz gerekir.


2. Anlayarak Hızlı Okuma Öğrendiklerimi unutabilir miyim?


Öğrenilmiş olan bilgiler kullanıldıkça unutulmaz. Başlarda isteksiz ve eski alışkanlıkların baskısı altında olsanız da bir süre kullanmayı sürdürmeniz halinde. Unutmanız laf konusu değildir. Okuma yazmayı öğrenip bir müddet okuduktan sonra nasıl okuma yazmayı unutmuyorsunuz onun gibi hızlı okumayı da unutmazsınız.


3. Başka Kurumlarda Verilen Eğitimlerden Bir Farkı Nedir?


Öğrenim veren müesseselar ve eğitimciler içinde anlayarak hızlı okuma eğitimlerinin belirlenmiş bir müfredatı ve öğrenim kalitesi standart değildir. Kurumumuzun en önemli farkı öğretmesidir başka bir ifadeyle öğrenmenin gerçekleşmediği bir öğrenimden katılımcının memnun olmadığını ve maddi yatırımının iadesini talep edebilir. Bütün sistemlerimiz müşteri ihtiyacını karşılama memnuniyeti sağlama üzerine kurulmuştur.


4. Hangi yaş grubundakiler daha çabuk öğrenir?


“Öğrenmenin yaşı yoktur” anlayışı yaygın ve doğrudur. Fakat yaş ilerledikçe öğrenmeye karşı dirençlerimiz artar.  Anlayarak Hızlı Okumanın en bereketli öğrenildiği yaşlar erken yaşlardır.  Okuma yazmanın öğrenilip kavramların yerleştiği yaş grubu olarak 10-17 yaş grubu diyebiliriz. Üniversite öğrencilerinin de öğrenme vakitleri devam ettiği için zihinsel performansları daha kuvvetlidir.
 

5. Her şey çabuk okunması mümkün mu?


Her yazı kendi grubu içinde hızlı okunabilir. Belki her yazı aynı hızda okunmaz denilebilir. önemli olan makaleyi hızlı okumak değil mesajları hızlı algılamak. Yazınsal bir metinle günlük  gazete arasında normal olarak bir hız ayrımı olacaktır ancak her halükarda kendi kategorisinde klasik okumaya kıyasla hızlı okunabileceğini söyleyebiliriz.


6.Anlayarak hızlı okumayı Kursa gitmeden de öğrenilebilir mi?


Öğrenmek için mutlaka kurslara ihtiyaç yoktur. İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları katılımcı ve eğitici içinde diyalog pozitif sağlandıktan sonrasında ve öğrenmeyi kolaylaştıracağı motivasyonu arttıracağı muhakkaktır. Yeniden de öğrenmenin olmazsa olmaz şartlarından değildir.


7. Hızlı okuyup da anlayamama durumum olur mu?


Klasik okumada idrak etme odaklı bir hız ilişkisi kurulur. Anlayarak hızlı okuma tekniklerinde hız odaklı bir idrak etme ilişkisi kurulur. Bu durumda idrak etme başlarda istenilen düzeyde olmasa da uygulanacak yöntemlerle daha hızlı anlaşılabilir düzeye çıkartılabilir. Aslına bakarsan hızlı okumaktan anlaşılması ihtiyaç duyulan hızlı anlamaktır.


8. Okuma hızımızı ne kadar arttırabiliriz?


24 saatlik bir çaba cevabında 3-5 kat arttırılması normaldir. Daha çok artması bu çabanın sürdürülmesi ile ilgili bir şeydir. Ihtiyacınıza ve hırsınıza bakılırsa 10 kat kadar da arttırılabilir.


9.Okuma alışkanlığım yok konsantrasyonum cılız ne önerirsiniz?


Yaygın olan bir vaziyet. Katılımcılardan bu sınıfa girenlerden ayrı bir öbek oluşturuyoruz. önemli olan ihtiyacınız olan şeyin farkında olmanız ve bunun için adım atmış olmanız ki seminerlerden sonrasında bu problemi önemli ölçüde açacağınıza inanıyoruz.


10.Okuma hızını frenleyen en yaygın sorunlar neler?


Sözcük sözcük okuma alışkanlığı


• Sık sık geri dönerek anladığından güvenli olmak için yapılan gereksiz davranışlar


• Daha hızlı okursa anlayamayacağı inancı


Psikolojik nedenler


• Fiziki ortamın okumayı teşvik edici olmaması


• Kültürel alışkanlıklar ve entelektüel bilinç yetersizliği


• Okurken içten seslendirerek yada dudak kıpırdatarak okumak


•  Ayrıntıda oyalanmak, lüzumsuz yerlere takılarak ana mesajları kaçırmak


 • Konsantrasyon ve odaklanma eksikliği


• Okuma hedefleri koymamak ve zamanı kötü kullanmakAnlayarak hızlı okuma kursu için bazı tanımlar ;


NLP nelerdir? Açılımı Nöro Linguistig Programing olan NLP İnsanların öğrenme,  algılama, davranma ve alışkanlık geliştirme süreçlerini deşifre ederek yeni alışkanlıklar ve davranışlar geliştirmek için kullanılan bir dizi tekniği içerir.


Konsantrasyon çoğu kişinin ortak problemidir. Zaman zaman çok ender de olsa çok iyi konsantre olduğumuzu hisseder ve o anda öğrendiğimiz şeyleri çok kolay ve kalıcı olarak öğrendiğimizi fark ederiz. çoğu defa ise öğrenmek yada çalışmak istediğimiz bir mevzuya ne kadar istesek de konsantre olamadığımızı ve kolayca dikkatimizin dağıldığını görürüz.
 

Alfa ritmi konsantrasyon temel olarak beyin dalgaları ile ilgilidir. Beynimiz devamlı olarak çeşitli dalgalar yaymaktadır. Bunlardan 8 ila 12 hz. Arası beyin dalgalarına "alfa dalgaları" denmekte olup, beyin alfa dalga ortamındayken konsantrasyon verimliğimiz zirveye çıkmaktadır.
 
İzmir anlayarak hızlı okuma kursları ;
TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES hazırlanan öğrencilerin imtihan sorularını yetiştiremediklerini, özellikle uzun soruları çözmekten sıkıldıkları, çözmek istemedikleri yönünde de sık sık yakınmalarını duymuşunuzdur. Göz ile beyin arasındaki sinirlerin, göz ile kulak arasındaki sinirlerden 25 kat daha hızlı hareket ettiğini biliyor muydunuz? O şekilde niçin minimum 10 saat süren bir çalışmayı en fazla 1-2 saatte bitirmeyesiniz?


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursunun Hedefi;


~ Kolay ve Akıcı biçimde öğrenirsiniz.


~ Okuduğunuzu anlama yüzdenizi arttırırsınız.


~ Zamandan tasarruf etmiş olmuş olursunuz.


~ Özgüven kazanırsınız.


~ Okurken beyniniz daha iyi ilişki kurar.


~ Okurken beyniniz hayal kurmaz ve tümü görür.


~ Okuma daha zevkli hale gelir.


~ Okuma alışkanlığını kazanmada önemli bir ismim atmış olursunuz.


~ Sözcük haznenizi ve genel bilgi birikiminizi arttırmanıza yardımcı olur.


~ Kişisel gereksinimlerinize bağlı olarak farklı avantajlar sağlar.İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursunun İçinde Ne Olduğu:


~ Öğrenme Süreçleri ve etkili kavrama metotları.


~ Konsantrasyon odaklanma ve motivasyonu arttırma.


~ Okuma ve anlamayı zorlaştıran faktörler.


~ Üstün Okuma ve Klasik tekniklerinin karşılaştırılması.


~ Aktif görme alanını geliştirme.


~ Anlama ve Görme çevikliğini arttırma çalışmaları.


~ Göz kaslarını çevikleştirme.


~ İç disiplin geliştirme


~ Okumaya ritim kazandırma


~ Sözcükleri biçimleri yoluyla tanıma.


~ Ana fikri yakalama.


~ Öğrenme ve Hafıza ilişkisi.


~  Hedef odaklı okuma biçimleri.


~ Okuma ve anlama ölçümleri.


~ Öğrenme zamanları ve müessir kavrama metotları.


~ Konsantrasyon, Odaklanma Ve Motivasyonu Arttırma.


~ Okuma Ve Anlamayı Zorlaştıran Faktörler.


~ Klasik Ve Üstün Okuma Tekniklerinin Karşılaştırılması.


~ Etken Görme Alanını Geliştirme.


~ Görme Ve İdrak Etme Çevikliğini Arttırma Çalışmaları.


~ Göz Kaslarını Çevikleştirme.


~ İç Disiplin Geliştirme


~ Okumaya Ritim Kazandırma


~ Sözcükleri Biçimleri Kanalıyla Tanıma.


~ Ana Fikri Yakalama.


~ Hafıza-Öğrenme İlişkisi.


~ Amaca Nazaran Okuma Biçimleri.


~ Okuma Hızı Ve Anlama Ölçümleri.


Nasıl okuyacağını bilmek kadar nasıl konsantre ve odaklanacağınızı olabileceğini öğrenmek de önemlidir. Kişi kendini zorlayarak, sıkıştırarak yada kendiliğinden konsantre olması imkansız! öyleyse, eğitim kurslarımıza katılmak sizde ve öğrencilerinizde çok şey değiştirecek.


Herkese İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursuna; TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES vb. Grupları, yetişkinlere ve her düzeydeki herkese… her insana


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursu ; TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES vb. Grupları yetişkinlere ve her düzeydeki herkese... İzmir anlayarak hızlı okuma eğitimlerimiz %25 teorik, %75 ergonomik uygulamalardan oluşmaktadır. Anlayarak hızlı okuma kursu okuyucunun mevcut okuma alışkanlıklarını belirleyip, anlayarak okuma hızını en az 3- 5 kat köklü bir halde arttırmayı % 100 garanti verilmektedir!


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursunun Detayları:


* Eğitimin Adı: İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursu


* Eğitmen: Cemal Kondu / Kişisel Ve Kurumsal  Gelişim Uzmanı / Yazar/ Uzman Psikolog

* Eğitimin Süresi: 24 saattir. 5 haftalık zaman diliminde programın tamamlanması uygundur. (Eğitimlerimiz %25 teorik, %75 ergonomik uygulamalardan oluşmaktadır.) 


İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursuna Kimler  Bu Eğitime Katılabilir?

Sınavlara hazırlananlar,( TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES VB.) Öğrenciler ve eğitmenler, yöneticiler ve her seviye idari görevliler, okumayı ön planda tutan bütün meslek erbapları ve okumasını geliştirmek isteyen her yaştaki kişiler.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız rica ederiz… 

Anlayarak Hızlı Okuma
eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları  için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Anlayarak Hızlı Okuma Kursları  için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz

Denizli Anlayarak Hızlı Okuma Kursları için  0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

Antalya Anlayarak Hızlı Okuma Kursları için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.

Muğla Anlayarak Hızlı Okuma Kursları için 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Anlayarak Hızlı Okuma Kurslarını tıklayabilirsiniz.Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları başlıklı 12643 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın