• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

İzmir Hızlı Okuma

İzmir Hızlı Okuma
Hızlı Okuma

Hayatımızın içinde okuma serüveni dönelim; okumayı 6 – 7 yaşında ilkokulda öğreniyoruz. Yapılan araştırmalarda öğrendiklerimizin %80-85‘i okuyarak elde ediyoruz. Diğer taraftan yaşamımızın kalan kısmında sadece okuyarak okuma hızımızın artacağını sanarak yaşamaya devam ediyoruz, ama hiç bir halde okuma hızımız artmıyor. İlköğretim da 80 – 120 kelime okurken şuan yaşımız kaç olursa olsun okuma hızımızda hiç bir değişme yok hatta gerileme var.  


Özellikle de öğrenciyseniz veya mesleğiniz okuma ile direkt ilgiliyse bu ve önümüzde önemli sınavlar var ise ve çok fazla rakibinizde var ise okuma hızınızı niçin bugüne dek çoğaltmak için hiçbir çaba göstermediniz. Kısacası bugüne kadar okumanın daha etkin hale getirmek için niçin çaba göstermediniz.


Verimli ve etkili okuma için son olarak ne vakit kendinizi geliştirdiniz? şayet bu şekilde şuan kadar okumanızı geliştirmek için hiçbir şey yapmadıysanız, sizin öğrenme teknolojiniz, hala ilköğretim 2 yahut
3. Sınıfa giden bir çocuğun etkinliğinde okuyorsunuz.Düşünürseniz ilkokulda bir defa kelimeleri kavrayıp da içimizden okumaya başladığımızda okumayı öğrendiğimiz düşünülür. Okumayı bir kez öğrenince bundan sonra geriye sadece öğrendiklerinizi icra etmek kalır diye düşünüldüğü için bundan sonrasında okumayla ilgili çok azca şey öğretilir.  


Okumayı sökmek; okumanın daha ilk evresinde olduğumuz için gerçekle bu kadar ilgisiz bir düşünce olması imkansız. Bu durumda bırakmak, emeklemeyi öğrenen bir bebeğin bütün hareketleri öğrendiğini varsaymak şeklinde bir şeydir. Hâlbuki daha yürümenin, koşmanın, dans etmenin öğretilmesi icap eder. Bu örneği okumaya da uyarlayabiliriz. Sürünür vaziyette yere öylece bırakılıyoruz; artık yürümeyi, koşmayı ve dans etmeyi öğrenmenin zamanıdır… Okuma’nın DNA'sında yazılı olan genetik kalıtımsal bir faktör değildir. Saç ve göz renginize kabul eden genler gibi iyi veya kötü bir okuyucu olmamıza karar veren bir gen yoktur.  
 
Meydana getirilen ilmi incelemelerde insanlar yaşamlarında öğrendikleri bilginin çok önemli bölümünü okuyarak edindiği ortaya çıkmıştır.  Bilgi çağında, malumat bombardımanından sağ çıkarabilmek; sınavlara hazırlanırken daha hızlı olabilmek; kitap, gazete ve dergilerdeki malumatları kaçırmamak, okuma hızınızı çağın gerektirdiği ihtiyaçlar ve kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda yetersiz kalmaktadır. Şimdiki okuma ve anlama hızınızla sürekli okusanız da günümüzde bu bilgi bombardımanın sağ çıkmanız çok zor, çok okumak için bir çözüm bulmak lazım. Bu çözümde ABD ve İngiltere de üniversiteye kadar, öğrenimin her safhasında kullanılan ve süreklide gelişen bu sistem insanların bilgiye daha kısa müddette erişmesine sebep oluyor.. öğrenciler, iş adamları, yöneticiler, politikacılar hızlı okuma tekniklerinden faydalanıyorlar.  Anlayarak hızlı okuma ülkemizde her geçen gün yaygın hale geliyor. 


İzmir Hızlı Okuma Eğitimi  

Öyleyse okumanızı geliştirebilir miyiz?  

Okumayı yedi yaşlarında ilkokulda öğrendiğimize nazaran okuma bir beceridir. Okumayı geliştirebilirsiniz. Uygulamaların 30 – 45 gün süresince sadece 20 – 40dk. Hakkını vererek bu beceriyi kazanabilir ve ustalaşabilirsiniz. Hepimiz hızlı okuyabilir sadece bu beceriyi geliştirmemiz gerekiyor.
 

İzmir Hızlı Okuma Eğitimi  * 1000 sayfalık bir kitabı 4 saatte okumak artık hayal değil!


* Okuduğunuz kitaplar elinizde haftalarca sürünüyorsa,


* Cümleleri anlayabilmek için tekrar tekrar okuyup zaman kaybediyorsanız,


* Okuma hızınız yavaşsa,


* Okurken yoğunlaşma sorununuz var ise,


* Az zamanda çok okumanız gerekiyorsa,


* Okuduklarınızı tam olarak anlamakta zorluk çekiyorsanız,


* Ağır metinlerin arasında kayboluyorsanız...


Özetlemek gerekirse, okumak size zor, yorucu ve keyifsiz geliyorsa
 

İzmir Hızlı Okuma Eğitimi  


Hızlı Okuma Neyi Hedefler?İzmir anlayarak hızlı okuma eğitimin temelinde görsel anlama  vardır. Böyle olunca da temel amacımız gözümüzün kaslarını eğitmeyi, gözümüzün çevik görmesini, görme alanını genişletmeyi, okurken satırların üstünde serseri şeklinde dolaşan gözümüze daha faal bir halde ritim kazandırma ve tüm bunlar ile görme artı algılama ahenk sağlamayı hedefler.


TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES vb. Sınavın adı her neyse o kadar önemli değil; öğrenciler normalde 30dk ile 45dk bir zaman kazandıracaktır.  Yavaş okuyan öğrenciler,  sınavlarda zamanı yetiştiremezken hızlı okuma becerisi kazanan bir öğrenci hem hızlı öğrenecek, hem daha dikkatli olacaktır…


Anlayarak hızlı okuma tekniklerini öğrenen bir öğrenci hızlı okuyarak hayal kurmayacak ve zihinsel odaklanmasını çok daha faal seviye taşımış olacaktır. örneğin;  TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES imtihanında Türkçeden paragraf sorusu çözen bir yavaş okuyucuyu düşürseniz, yavaş okuduğundan dolayı paragraf sorusunun sonu vardığında, “acaba ben yukarda ne okumuştum” durumuna düşer.


Anlayarak Hızlı okuma teknikleri öğrenen bir öğrenci hem hızlı bir şekilde soru çözer, bununla beraber odaklanması, dikkati  ve konsantrasyonu daha etkin bir ölçüde olduğundan, bilgiyi daha etkin şekilde öğrenmiş olur. Düşünme, algılama, değerlendirme kavramı ve karar hızı artar.  Hızlı okuma tekniklerini bilen bir öğrenci, okuma işini monotonluktan çıkarır keyifli bir hale getirir. Daha kısa zamanda daha fazla öğrenme fırsatı bulmuş olur.


Okumak için zaman ayırmak günümüzde gittikçe daha güç oluyor.  Faal ve hızlı okumak sınavlara hazırlan bir öğrenci için bir ayrıcalık değil, yükümlülük bir ihtiyaç olmaya başlıyor. çünkü bütün sene çalışan öğrenci okuma ve anlama hızının yavaş olduğundan dolayı sınav soruları yetiştirmezken hem hak etmiş olduğu hedefine ulaşamaz bununla beraber bütün emekleri boşa gidecektir.


Verimli Ve Etkin Okumak Neler Kazandıracak


* 300 sayfalık bir kitapta ortalama 70.000 ya da 80.000 kelime bulunur. Yavaş okuyan bir okuyucu bir saatte yaklaşık 6.000 – 7.000 kelime okuyabilir. Bu da yaklaşık 10 – 12 saatte bitireceği anlama gelir o kitabı. Hızlı okuma tekniklerini uygulayan bir kişi aynı sürede 2 – 3 kitap bitirebilir ve yavaş okuyan kişiden daha çok anlamış olur.


* Öğrenci iseniz ve okumayı sevmiyorsunuz ancak okumanız ve öğrenmeniz gereken çok şey var. (ortaokul, lise, üniversite vb…) dolaysıyla yığınla kitap, not sizi bekliyor.


* Öğrencisiyseniz okumayı seviyorsunuz sadece okumaya zaman ayıramıyorsunuz.


* TEOG, YGS, LYS, KPSS, ALES … vb. Sınavlara hazırlanıyorsunuz ama zaman problemi yaşıyorsunuz. 20- 45dk yahut bir saat zamanda kazanabilirsiniz.  


* Hızlı verimli bir okuyucu olmak için anlayarak hızlı okuma tekniklerini öğrenebilirsiniz. Temelde yavaş okumanın mantığı kelime – kelimedir.  Hızlı okumanın temel hedefi ise kelime grupları halinde, satırın daha geniş bir bölümünü görmek ve anlama, algılayabilmektir.  


İzmir Hızlı Okuma Eğitimin Detayları:

* Eğitimin ismi: İzmir Hızlı Okuma Eğitimi

* Eğitmen: Cemal KONDU.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Antalya Hızlı Okuma Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli Hızlı Okuma Eğitimi
0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla Hızlı Okuma Eğitimi 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
İzmir Hızlı Okuma başlıklı 2802 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın