• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Okumak İçin Yeterli Zaman Bulamayanlardan Mısınız ?

Okumak İçin Yeterli Zaman Bulamayanlardan Mısınız ?
Hızlı Okuma

Okumak İçin kafi vakit Bulamayanlardan Mısınız ?  Bir oldukça fert daha çok okumak için hızlıokuma tekniklerini öğrenmesi gerektiğini kabul eder; ancak kişilerin buteknikleri öğrenmek için ayıracak zamanları yoktur! İlginçtir,   arzuladığımız bir oldukça şeyi meydanagetirmeye süre bulamamaktan yakınırız.

 

Zamanını iyi kullanamamaktan yakınan  bir dostunuza, 'zamanyönetimi' eğitimlerine beraber katılmayı teklif etseydiniz, dostunuzun cevabı,'bunun için kafi Zamanım yok' şeklinde olsa ne düşünürdünüz? Her yıl binlercekursiyerim olur. Hepsinin amacı hızlı okumak.

 

Sadece; birçoğunun şuuraltında yatan başka beklentileri devar! 'Okuma Alışkanlığı Kazanmak'. Bazı kişiler eksikliğini fark ettiğialışkanlığının (!) vicdanî rahatsızlığını yaşamakta, böyle bir semineryardımıyla bu alışkanlığı kazanabileceğini beklemektedir. Aynı, ehliyeti olupda otomobil kullanamayan bir ferdin eğitimini pekiştirmek için ralli kurslarınakatılması gibi! Her gün rutin olarak yaptığımız işleri, o işi bitirmek içinayırdığımız toplam zaman diliminin %20'sini kullanarak gerçekleştiririz. öteki%80'lik vakit diliminde o işin 'tele volesi' ile ilgileniriz. Bunu ispatlamakiçin yalnız kendinizi gözlemleyin: 

 

Telefon konuşmalarınızın %80'i  iletişim  maksadınızın dışındaki mevzularlageçmektedir.    

 

Gazeteden öğrenmek istediğiniz detayları 10 dakikadaokuyabilirsiniz; fakat siz bunun için 50 dakika süre harcıyorsunuz!  

 

Bir müşteriyle 'iş bağlamak' için konuşulması gerekenler 3-5dakikalık bir sürede gerçekleşebilmektedir, ancak bu müşteriye 40-45 dakikagibi bir süre ayırarak onunla iş dışında konuşmaktasınız.  

 

Almış olduğunuz bir işi (yada ödevi) başlayıp bitirmek içingerekli zamanın 1/5'ini kullanarak sonuca ulaşıyorsunuz! (Bu da genellikle sondakikalar oluyor) Bu örnekleri çoğaltabilirim. Keyfî işleriniz için bir şeydiyemem ama zorunlulukları keyfiyetle karıştırdığınızı söyleyebilirim. Okumakiçin vakit bulamamaktan yakınıyor ve buna gerçekten inanıyorsanız size önerim,bunu bir defa daha düşünmeye vakit ayırmanız olacaktır. Fikriniz değişebilir!


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
Okumak İçin Yeterli Zaman Bulamayanlardan Mısınız ? başlıklı 3516 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın