• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Sınavlar İçin Hızlı Okuma ve Algılama

Sınavlar İçin Hızlı Okuma ve Algılama
Hızlı Okuma

Hızlı okuma bir metni normalden çok daha kısa sürede okumayı sağlayan bir ekip tekniklerden oluşan okuma şeklidir. Bu okuma şeklinin kazanılabilmesi için her gün bazı okuma egzersizleri yapılmalıdır. Göz gezdirme, göz atma, tarama, dikkatli okuma, seçerek okuma vb. Egzersizler ile hızlı okuma alışkanlığı kazanılmaktadır. Hızlı okuma hem günlük hayatta bununla birlikte eğitim yaşamı geçindiren öğrencilerin eğitim hayatında birçok fayda sağlamaktadır.

 
Sınavlar İçin Hızlı Okuma ve Algılama


Özelikle hızlı okuma eğitiminin sınavlara hazırlanan öğrencilere faydaları oldukça fazladır. Son yıllarda üniversite ve memurluk sınavlarında adayların cevapladıkları sorulara bakıldığında her yıl sözel soruların biraz daha uzadığı ve bir sorudan çok okuma metnine dönüştüğü görülmektedir. Konum bu şekilde olunca kısıtlı sürede bu soruların tümünü cevaplamak zorunda olan adayların soruları hızlı okuması, anlaması ve cevaplayıp derhal öteki soruya geçmesi gerekmektedir. Hızlı okuma tekniklerine bakılırsa okuma yapmayan bir aday tüm soruları görebilmek için bir endişe içine girmekte ve hızlı okuma tekniklerine hakim olmadığı biçimde soruları süratlica okumakta ve haliyle okuduğu soruları ya yanlış anlamakta ya da anlayamayıp o soru pas geçmektedir. Bu şeklinde durumlarda hızlı okuma sınavda karşınıza adeta bir okuma metni uzunluğunda gelen soruları çok daha kısa sürelerde anlayarak okumakta ve doğru anladığı için de o probleminin doğru cevabını daha kısa sürede verebilmektedir.

Sınavlar İçin Hızlı Okuma ve Algılama ; Hızlı okuma eğitiminin sınavlara hazırlanan öğrencilere faydalarından biri de stresi azaltmasıdır. Çünkü öğrenciler sınavlarda karşılarına çıkan uzun paragraflardan oluşan soruları gördüklerinde süre sınırları olduğundan bu soruyu okurken diğer sorulara zamanları kalmayacağını düşünmekte, dolayısıyla da stres altına girmektedir. Fakat hızlı okuma tekniklerini bilen ve bu tekniklere nazaran sınavdaki sorularını cevaplayacak olan öğrenciler karşılarına her ne kadar uzun sorular çıkarsa çıksın bu soruları çok kısa sürelerde okuyup, anlayıp cevap verebileceklerinden kesin olduklarından süreden dolayı stres altına girmemektedir. Özetleyecek olursak hızlı okuma eğitiminin sınavlara hazırlanan öğrencileri faydaları stresi azaltması ve daha başarı bir imtihan geçirmesidir.


Sınavlar İçin Hızlı Okuma ve Algılama; Evet, hızlı okuma tekniklerini öğrenmenin en büyük yararlarından birini üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler görecektir. Çünkü sınavda sorulan 160 probleminin çözümü için verilen süre sadece 160 dakika. Bu kadar kısa sürede soruların hepsine süre ayırabilen öğrencilerin sayısı ise fazlaca az.

Üniversite imtihanlarına hazırlanan binlerce öğrenci ile birlikte meydana getirdiğimiz çalışmalar sonucunda hemen hepsinin kısa sürede soru çözme hızlarının belirgin bir şekilde arttığını görmüş olduk. Peki, hızlı okumanın yararlı olduğu tek imtihan YGS mi? Doğal olarak ki" değil. Biliyorsunuz ki Türkiye bir sınavlar cennetidir. YGS'nin yanı sıra LYS, TEOG, ALES, KPSS ve yabancı dil sınavları çok geniş kitleleri büyük ölçüde ilgilendirmektedir.

Tüm bu sınavların ortak özelliği sınırlı bir sürede, belli sayıdaki soruyu okuyup çözme becerisi gerektirmeleridir. İşte, bu noktada hızlı ve verimli okuma tekniklerini öğrenip beceri, haline dönüştürebilen kişilerin sınavlardaki performansı gözle görülür bir halde artmaktadır. Sonuç olarak; eğer daha kısa zamanda daha çok kitap, daha çok gazete ve dergi okumak yada herhangi bir sınavda daha başarılı olmak sizin için önemliyse şu an doğru yerdesiniz. Lütfen sayfaları çevirerek okumaya devam edin.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli Hızlı Okuma Eğitimi 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya Hızlı Okuma Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla Hızlı Okuma Eğitimi 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
Sınavlar İçin Hızlı Okuma ve Algılama başlıklı 4650 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın