• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Denizli Hızlı Okuma Kursu

 Denizli  Hızlı Okuma Kursu
Seçiniz

Hızlı Okuma Nedir? Okuma esnasında, göz metin üzerinde soldan sağa doğru kayar; her kelime üzerinde duraklar. Bu duraklamalar esnasında, aynı bir fotoğraf makinesi gibi, gördüğü kelimenin resmini çekip beyne gönderir; beyin de daha önceden öğrenmiş olduğu bu sembolleri deşifre eder, bir araya getirir ve fikre ulaşır.

Hızlı Okuma tekniği, çeşitli göz egzersizleri yardımıyla, göz algılama kapasitesini ve duraklama esnasında gözün okuma alanını geliştirme temeline dayanmaktadır. Eğitim neticesinde, okuma ve anlama hızları %200-400 oranında yükselir

Haliyle, Hızlı Okuma tekniği metnin sadece belirli bölümlerine bakarak uygulanan bir göz gezdirme ya da çapraz okuma yöntemi değildir. Metnin tümünü, daha doğru bir odaklanma ve daha hızlı bir algılama ile okumaktır.

Hızlı okumaya yönelik bazı temel teknikler:

Bütünü Görmek

Okumayı yavaşlatan etkenlerden biri sözcükleri anlamaya çalışmaktır. Kelime kelime okumak ve anlamadığınız cümleyi tekrar tekrar okumak sizi ciddi anlamda yavaşlatır.

Oysa okuma akışınızı bozarsanız okuduğunuz metni anlamanız güçleşir. Akışı bozmadan daha hızlı bir şekilde okuyabilmek ve anlayabilmek adına kelimelere değil kelime gruplarına odaklanmalısınız, örnek olarak bir kitabı okuma esnasında her satır üzerinde iki adet nokta belirleyip gözlerinizi o noktalar arasında kaydırmak suretiyle o nokta çevresindeki sözcük grubunu görebilirsiniz. Bu yönteme kelimeleri değil düşünceleri görmek te denilebilir.

Sayfanın konumu

Okuduğunuz metin ile gözünüz arasında uygun bir mesafe bulundurmalısınız. Metni gözünüze olması gerektiğinden daha fazla yaklaştırırsanız okuma bütünlüğünüz bozulur ve okuma hızınız ciddi anlamada yavaşlar. Sayfayı gözünüzden uzaklaştırıp yakınlaştırmak suretiyle hızlı okuma denemeleri yapabilirsiniz. Aynı zamanda sayfaya herzaman dik açı ile bakmalısınız.

Okuma esnasında yalnızca gözleri kullanmak

Bazı insanlar okuma sırasında aynı zamanda okuduklarını söyleme ihtiyacı hissederler. Bu sayede okudukları metni daha iyi bir şekilde anladıklarını zannederler. Aslına bakılırsa bu, beyni gereksiz yere meşgul etmekten başka bir işe yaramaz. Düşünme etkinliği her zaman için konuşmaktan daha hızlıdır ve böyle yaparak siz düşünme hızınızı konuşma hızına düşürmüş olursunuz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaİzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaDenizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaMuğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
Denizli Hızlı Okuma Kursu başlıklı 3114 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın